Дізнатися вартість робіт Оформити заявку

Стиль функціоналізм в інтер’єрі – рішення для справжніх прагматиків

22/02/2021

Функционализм стиль – це функціональність предметів, матеріалів і всього приміщення, що визначає зовнішні характеристики інтер’єру. Під функціональним дизайном мається на увазі рух, де форми підпорядковуються цілям і призначені, а не естетичним якостям. Якщо говорити про меблі, то вона обов’язково повинна бути максимально зручною і функціональною.

Історія походження

Риси функціоналізму вперше були помічені в архітектурній сфері. У період з 20 по 70 рр. XX століття даний напрямок вважалося одним з найбільш затребуваних стилів. За словами Адольфа Лози, який був головним чеським функционалистом,вважалося, що архітектура не відноситься до сфери мистецтва. Згідно з його точки зору, будь-який аксесуар, заснований лише на естетичних якостях це правопорушення.

Першопрохідцями цього напряму практично був виключений людина з нездійсненних і неживих реалій. Основоположниками не враховувався той, що нерухомість з наявністю голих стін і мінімумом меблів не може виступати як затишне житло.

По закінченню деякого часу представники функціоналізму зрозуміли про нежиттєздатність своїх планів, що посприяло повернення затишку і комфорту в їх ідеї. З того моменту функціоналізм в інтер’єрі часто використовується при оформленні житлових приміщень.

Відмінні риси

Для функціоналізму в інтер’єрі характерна основна мета у вигляді практичності, яка визначається наступними критеріями:

  • використанням функціональних речей. Ні для одного предмета, не характерно виконання простого декоративного призначення. Всі речі повинні нести корисність;
  • лаконічність в інтер’єрі. Для використовуваної обробки і меблювання в даному інтер’єрі характерний мінімалістичний характер. Прихильники даного стилю вважали, що людина не має потреби в особливо комфортних умовах, за що брали критику на свою адресу. Однак по закінченню деякого часу, основоположники стилю переглянули ставлення до свого утопічного бачення, що посприяло використання таких характеристик як комфорт, лаконічність і скромність оформлення;
  • не переобтяжених в інтер’єрі визначається відмовою від зайвих елементів і предметів;
  • геометричні форми. Функціоналізм в дизайні – це відсутність таких елементів як завитки, візерунки, елементи ліпнини, багетні рамки, вензелі та інші речі. Це залежить від того, що коріння цього стилю йдуть з архітектури, для якої характерно використання строгих прямокутних форм і ліній. Цими характеристиками керуються і при оформленні інтер’єрних композицій.

Стиль функціоналізм в інтер’єрі має на увазі використання правильних форм і багатофункціональних елементів. Незважаючи на таке досить стримане і просте оформлення, приміщення може бути вельми оригінальним, індивідуальним і навіть яскравим. Гідне виконання зобов’язана раціоналізму, простоті і максимального комфорту.

Оформлення інтер’єру

Для дизайну властива лаконічність і простота. Дозволено використання яскравих кольорів, які свідчать про характер непередбаченого стилю.

Кольори

Завдяки використанню спокійних кольорів зберігається тепла і витончена атмосфера в будинку. Кращим домінантним кольором в інтер’єрі виступає білий, який також можна замінити, на світлі і нейтральні відтінки у вигляді перлинних, сірих, димчасто-блакитних і подібних кольорів.

Пол оформляють при використанні більш темних і насичених відтінків. Найбільш придатними варіантами є деревні кольору, а також кольору у вигляді темно-сірих, м’яких-бежевих і темно коричневих відтінків.

В якості яскравих кольорових акцентів до нейтрального виконання можна вибрати жовті, червоні, зелені, індиго, ультрамарин і чорні тони.

Матеріали

Говорячи про поверхні в даній інтер’єрної композиції, необхідно керуватися правилом -для більш низько розташованих поверхонь використовуються більш темні відтінки. Класичним варіантом стане стеля в білому оформленні, неяскраві поверхні стін, темне підлогове покриття.

При оформленні статі використовуються матеріали у вигляді ламінату, паркету, лінолеуму або плитки. Доповненням в спальню або вітальню кімнату стануть м’які і теплі варіації килимових виробів. Доречними варіантами також будуть килими з наявністю строкатих зображень.

Для оформлення стелі можна розглядати варіанти натяжних конструкцій або фарбування стельової зони. Стіни обклеюють шпалерами або фарбують фарбою. Як покриття не обов’язково вибирати лише однотонні варіанти, також можна розглядати геометричні або абстрактні зображення.

Для інтер’єрів у стилі функціоналізм характерно використання фактур у вигляді бетону, цегли, скла, дзеркал, деревини, каміння, шкіри і тканих матеріалів.

При необхідності виконання зонування використовують такі варіанти:

  • візуальний метод має на увазі під собою поділ приміщення на зони при використанні обробки у вигляді яскравого кольору стін, принтів, фактур;
  • фізичний метод це зведення перегородок і установка меблів.

Меблі

Стиль функціоналізм в інтер’єрі – це практичність всіх предметів, в тому числі і меблів. Найбільш оптимальними варіантами меблів для такого інтер’єру стане меблевий гарнітур, доповнений довговічною оббивкою. При виборі меблів для функціональних інтер’єрів до уваги необхідно брати принципи, характерні для даного стилю, які полягають у використанні простих форм, рівних ліній, нейтральних тонів в світлому виконанні.

Актуальними з 50 років і по сьогоднішній день виступають стільці з наявністю ніжок з хромованих трубок. Доповненням до такого гарнітура стане стіл в такому ж виконанні з наявністю скляної стільниці. В якості двох функціональних матеріалів виступає скло і сталь. До дизайну функціоналізм відмінно підійде лаконічна меблі з натуральної деревини.

Декоративні елементи

Для функціоналізму не властиво надмірність. Відмінним варіантом стане наявність не тільки декоративних, а й корисних функцій для прикрас. Наприклад, віконні фіранки, які сприяють не тільки не тільки привабливості інтер’єру, але і захищають приміщення від палючих сонячних променів.

В якості відповідного текстилю можна розглядати однотонні вироби або вироби, доповнені геометричними візерунками. Фахівці не рекомендують квіткові принти і орнаменти для даних інтер’єрів. Для того щоб наповнити будь-яке приміщення затишній, комфортною та функціональною обстановкою можна розглянути до покупки вироби у вигляді подушок, покривал, килимків, жалюзі.

Допустимими декоративними елементами можуть виступати:

  • кімнатні види рослинності в кашпо;
  • предмети у вигляді настінного годинника і невеликих будильників;
  • дзеркала, доповнені рамками або без них;
  • фотографії, картини.

Світло

У даному інтер’єрі висвітлення приділяється особлива роль, тому необхідно передбачити те, як будуть розташовані і оформлені вікна і предмети штучного світла. Окрасою для великих вікон можуть виступати легкі, світлі штори або жалюзі.

Якщо в приміщенні присутній недостатній природне світло, його компенсація може бути виконана у вигляді багатого штучного освітлення. Також особливо уважно потрібно підійти до способу розташування, кількості і оформлення освітлювальних приладів.

Якими нюансами варто керуватися при оформленні інтер’єру?

Обстановка на кухні повинна бути простою і максимально комфортною для приготування їжі. На етапі розміщення меблів необхідно керуватися правилом робочого трикутника з урахуванням подальшого зберігання для кожної зони.

В якості головної меблів у вітальні кімнаті можна розглядати варіації сучасних модульних диванів, а придбання розкладний конструкції сприяє забезпеченню додаткового місця для відпочинку. Спальну кімнату слід оформляти таким чином, щоб обстановка в ній була спокійною і заспокійливою, що буде сприяти відновленню сил.