Дізнатися вартість робіт Оформити заявку

Етнічний стиль в інтер’єрі – стиль національних традицій

26/02/2021

етнічний стиль – це поєднання в своїй основі культури і традиції різних континентів і народів. Етно стиль в інтер’єрі все частіше вибирають в якості способу для оформлення нестандартних, яскравих і неповторних дизайнів. Для цього напряму характерна загадковість і використання індійських, китайських мотивів, а також особливостей, властивих середземноморським регіонах. Плануючи етнічнийінтер’єр,слід керуватися особливостями обраного стилю.

Трохи історії

Поняття «етнос» можна охарактеризувати межрасовим суспільством, які проживають на певних територіях протягом тривалого часу, що володіють загальними культурними традиціями і мовними навичками. У період масової колонізації таких країн як Азія, Америка і Африка, закінчення якої характерно для кінця 19 століття, відбулося змішування культур і напрямів.

Для шикарної Європи, екзотичних куточків Азії і яскравою Африки була характерна самобутність і неординарність. Для мандрівників, що побували в різних країнах, дуже важливо було оформити житло відповідно до традицій тієї країни, яка запала їм у душу.

Сучасний етно стиль

Для сучасного етнічного стилю характерні відмінні характеристики у вигляді простоти, натуральності, екологічності, характерних кольорів, історичних коренів, оформлення, яке сприяє відпочинку і релаксу.

Будинки і квартири, оформлені відповідно до цього стилем, можуть бути абсолютно різними. В етно стилі оригінальні дизайни створюються завдяки природним матеріалами у вигляді каменів, деревини, мармуру, граніту, текстилю та натуральної сировини.

Етно стиль в дизайні включає в свою основу національні традиції, колорит і звичаї, властиві певним народам. Для етнічного інтер’єру характерний декор, виготовлений ручним методом, текстильні елементи і меблі, відповідна етнічної тематики.

Варто зауважити, що фахівці не рекомендують використовувати пластикові та полімерні матеріали для оформлення житла в етно стилі.

Оформлення інтер’єру

Плануючи оформлення свого житла в даному стилі, важливий грамотний підхід у виборі кольорової палітри і оздоблювальних матеріалів, які можуть відрізнятися своїми особливостями в залежності від використовуваного виду етносу.

Етнічний напрямок можна асоціювати з натуральністю, тому при виборі оздоблювальних матеріалів перевага краще віддавати натуральної продукції або її імітацій. Фактура використовуваних матеріалів повинна відповідати грубому і яскраво вираженого виконання, що свідчить про близькість з природою.

Колірна палітра

Квітам в подібних інтер’єрах приділяється особлива увага. Використовувані варіанти кольорів повинні бути максимально наближеними до використовуваного етнічному напрямку. Різновиди палітр можуть бути абсолютно різними, і визначається обраним етносом, відповідно до якого буде оформлятися дизайн.

Наприклад, для англійського дизайну краще вибирати жовті і яскраво-червоні відтінки, в той момент як для скандинавського дизайну – світліші варіації тонів. В якості основного світла в китайському стилі виступає червоний, а найбільш відповідними до нього відтінки-червоні, чорні і білі.

Освітлення

Так само як і колірній палітрі, висвітлення тут приділяється особливо важлива роль. Освітлення в подібному інтер’єрі не повинно бути яскравим, а, навпаки – в міру приглушеним і мерехтливим, що сприяє створенню загадкової і екзотичною атмосфери.

За правилами інтер’єри, оформлені відповідно до визначених етнічними стилями, мають замаскованими джерелами світла, непомітними для очей.

Як освітлювального акценту можна використовувати кришталеву люстру, прикрашену елементами з позолоти в арабську тематику. Такий варіант підкорить всіх своїм привабливим зовнішнім виглядом і елегантністю. Якщо перевага віддається марокканським люстр, то їх основою має виступати метал і кольорове скло. Ткані матеріали можуть бути доповнені яскравими орнаментами або імітувати шкури диких звірів.

Предмети меблів

До найбільш впізнаваним і характерним елементам меблів в етнічних інтер’єрах можна віднести вироби у вигляді банкеток, тумбочок, диванів, обідніх столів, комодів і інших меблевих варіантів. Для більшої частини виробів використовується натуральна деревина і оббивка з тканих матеріалів на натуральній основі.

Для скандинавського або англійського стилю застосовується метод залізної ковки, який дозволяє створювати дзеркальні спинки крісел, ніжки меблів. Про східні і африканські мотиви свідчитиме плетені види меблів, а прованс інтер’єри будуть доречно доповнені меблевими фасадами і штучно зістарені дверима.

Текстильні вироби

Використання текстильних виробів в основному має на увазі під собою втілення однієї з провідних концепцій у вигляді:

  • автентичної етніки;
  • етнічного міксу;
  • етно декору.

Під першою концепцією мається на увазі максимальна повага звичаїв. У даній ситуації все текстильні вироби виконують декоративні функції, використовуються для прикраси віталень і спальних кімнат, а також кухонь і ванн.

Завдяки етнічним міксу присутня можливість суміщення декількох варіацій декору від різних народів. Наприклад, в одному приміщенні будуть ефектно виглядати вироби з національною вишивкою і кераміка, прикрашена розписом.

Якщо інтер’єр оформляється відповідно до етнічним стилем, фахівці рекомендують використовувати народні мотиви, наприклад, вироби у вигляді розписних скатертин, килимових покриттів і штор, прикрашених національною символікою. Такий спосіб оформлення є дешевшим і легким, в порівнянні з реалізацією повної картини «з нуля».

Оздоблювальні матеріали

Етнічний стиль в інтер’єрі має на увазі різноманітність стилів від багатьох народів, які зберегли свої культурні традиції і самобутність. Такий дизайн не складно дізнатися навіть непосвяченим людям, адже між скандинавським мінімалізмом і африканським колоритом відмінності досить помітні. При створенні інтер’єру відповідно до етно стилем характерно використання знайомої всім архаїки, унікального місцевого колориту. Відносно оздоблювальних матеріалів, то вони вибираються відповідно до менталітетом, культурою і вірою конкретних регіонів.

Підлога

Для підлогових покриттів характерні певні особливості в відповідність з обраним етно стилем. Наприклад, в скандинавських інтер’єрах переважають дерев’яні або кам’яні підлоги. Якщо метою є створення японського або китайського дизайну, тоді необхідно керуватися вимогами мінімалізму, а в якості оптимального вибору використовувати рогожу для підлоги. Африканський дизайн в основному асоціюється з паркетом, ламінатом або фактурною плиткою.

Стіни

Поверхні стін повинні володіти натуральними фактурами або ж їх імітаціями. Як варіант для оформлення стін можливе використання штукатурки або фарби. Також стіни в етнічному інтер’єрі можуть бути оформлені при використанні шпалер.

Якщо в інтер’єрі переважає французький шик, то його ідеально доповнять шпалерні полотна в квітковий принт. На додаток до індійського інтер’єру можна вибрати шпалери з орнаментом, а арабський дизайн добре підкреслять шпалери з наявністю візерунків мечів і тематичних орнаментів.

Стелі

Якщо в якості дизайнерського варіанта обраний стиль шале або прованс, то стельову зону фарбують при використанні білої фарби або білять. Для скандинавського інтер’єру характерно використання масивних балок, а грецький стиль має на увазі стелю, виконаний у формі купола.

Етнічний декор

Завдяки правильно підібраним елементам декору і аксесуарів можна перетворити будь-який етнічний інтер’єр. Основним призначенням використовуваних аксесуарів є передача енергетики того чи іншого народу. Інтер’єр в етнічному стилі поєднує в собі всілякі орнаменти, етнічну кераміку, національні килимові вироби, фігури і статуетки.

Також в якості доповнення до етнічного стилю можна використовувати різні варіації екзотичних предметів у вигляді африканських масок, японських віял, африканських пледів, панно, світильників. Самим головним правилом є знання всіх тонкощів обраного народу і гармонійне розміщення елементів декору і аксесуарів.

Кімната для гостей

У вітальні кімнаті має бути присутня виразна, яскрава і неповторна обстановка. Для того щоб наповнити приміщення комфортом і затишком, перевагу краще віддавати натуральним, якісним матеріалам – деревині або каменю.

Визначившись з обраним напрямом, слід приступити до вибору предметів меблів, декору і аксесуарів в одній концепції. Вибираючи меблеві гарнітури, перевагу краще віддавати виробам зі світлої деревини. Обстановку в вітальні кімнаті ефектно доповнять плетені варіації крісел і диванів. А завдяки використанню яскравих подушок з орнаментом інтер’єр можна наповнити національним колоритом тієї чи іншої культури.

На підлозі буде доречно виглядати красивий килим. Також хорошим доповненням до інтер’єру стануть вироби у вигляді дзеркал, світильників і позолочених аксесуарів.

Спальна кімната

Обстановка в кімнаті для відпочинку повинна бути максимально спокійною і затишною, відображати самобутність і колорит певного народу.

При створенні інтер’єру в спальній кімнаті можна керуватися основною ідеєю, за допомогою використання загальних мотивів того чи іншого етносу.

Кухня

Як оптимального варіанту для оформлення кухні виступають марокканський і африканський стилі. Для японського інтер’єру характерна простота і мінімалізм, а східний стиль має на увазі під собою витіювате оформлення і розкіш.

Дитяча кімната

Вибираючи матеріали для інтер’єру в дитячу кімнату, перевагу важливо віддавати екологічно-натуральним матеріалам.

Для підлітків можна вибрати яскравий і насичений дизайн, в той момент, коли для новонароджених малюків необхідно створити більш спокійну обстановку.