Дізнатися вартість робіт Оформити заявку

Екологічний стиль в інтер’єрі – впустіть природу в свій будинок

25/02/2021

Екологічний стиль – це використання натуральних матеріалів і живий рослинності. Еко інтер’єр – це один з найсучасніших дизайнерських рішень на сьогодні, метою якого є створення затишного і комфортного обстановки.

З кожним роком все частіше можна зустріти позначення «біо» та «органіка» на харчових, побутових продуктах, а також речі. Сучасним трендом є використання всього «зеленого» і натурального. Затребуваним на сьогоднішній день виступає і екоінтер’єр,метою якого є створення справжнього оазису, особистого заповідного куточка, де переважає розслаблююча і спокійна атмосфера. Такий стиль оформлення буде ідеальним для міських жителів, творчих особистостей і тих, хто вважає за краще живу рослинність.

Історія стилю

Для еко стилю не характерний точний період появи. Його формування відбулося спільно з розгорнутими сучасними стилями. Еко стильінтер’єр,який взяв в свою основу традиції інших напрямків, став особливо популярним в кінці XX століття.

Прагнення до екологічного способу життя посприяло тому, що характер природного стилю почав використовуватися в сфері архітектури, живопису, поезії і при створенні інтер’єрних композицій. Фінським архітектором Алваром Аалто були створені кумедні різновиди житлових будівель. Він спеціалізувався на будівлях будинків на місці з живими деревами. Зведення стін здійснювалося навколо стовбурів дерев, в той момент як сама рослинність не зрізати.Відповідно, атмосфера в такому будинку передає справжнє ставлення людини до природи. Для створення інтер’єрних варіантів використовували матеріали у вигляді дерев’яних поверхонь, живий рослинності, стекол, що володіють здатністю пропускати природне світло.

З назвою еко стиль люди вперше познайомилися в 1980-90 рр. Саме в цей період екологічними проблемами почали цікавитися багато. Екологами були підняті питання: про забрудненість води і повітря, глобальна проблема потепління в усьому світі. Найбільш часто згадується про те, що людина є не повелителем природи, а її дитиною.

Для людини важливо зберегти природу, але ні в якому разі не протистояти силам природи. Таку думку посприяло тому, що зародилися думки, про використання вторинної сировини для облаштування квартир. Так, для створення еко інтер’єрів можуть використовуватися предмети – вже бували у вживанні. Наприклад, підлога може бути оформлений за допомогою використання дерев’яних ящиків, в яких вже перевозилася продукція.

Інтер’єр еко стиль сформований на принципах сучасних напрямків. Тому таке дизайнерське рішення не буде доречно виглядати з історичним стилем, а також Провансом або ампіром.

Відмінні риси

Дизайн квартири в еко стилі виконаний в природному і легкому оформленні. У кімнатах переважає достатню кількість вільної площі, що дає можливість вільно пересуватися по квартирі. Фахівці рекомендують використання виключно найнеобхідніших меблів, яка буде доповнювати інтер’єр, але ні в якому разі не перевантажувати його. Даний вид дизайну не має на увазі під собою застосування методу зонування.

Основоположним принципом для еко стилю виступає використання різних природних матеріалів. В якості найбільш оптимальних матеріалів можна використовувати деревину, бамбук, паперові шпалерні полотна, натуральний текстиль, кераміку. По можливості фахівці рекомендують використовувати вироби, які вже бували в вживанні. Даним принципом варто керуватися і при виборі продукції оздоблення, а також меблевих гарнітурів. Еко інтер’єр категорично забороняє використовувати синтетику і продукти хімічної промисловості.

Висококласний інтер’єр еко можна оформити за допомогою витких ліан для прикраси стін. «Зелені стіни» допоможуть оформити досвідчені квітникарі.

Як доповнення до інтер’єру можна використовувати великі живі квіти в діжках. Переважно, щоб вся рослинність мала привабливий зовнішній вигляд і була доглянутою. Для цього важливо вчасно доглядати за живими квітами, поливаючи їх і обприскування.

Рекомендовані кольори

Екологічний стиль в інтер’єрі має на увазі використання натуральних колірних палітр, де в якості найбільш популярних і оптимальних варіантів виступають відтінки у вигляді зелених, блакитних і білих. Також фахівці рекомендує комбінувати різні кольори для створення унікальних колірних композицій. Не варто вибирати штучні відтінки. Якщо все-таки перевага віддається способу зонування кімнати на дві зони, то для цього рекомендовано використання червоних або жовтих тонів, а також їх приглушених варіацій.

Чи не рекомендовано використання контрастних і яскравих візерунків, незалежно від їх місцезнаходження. В якості найбільш підходящих рослинних варіантів слід вибирати світлі відтінки, пісочний і деревні. Кімната, оформлена при використанні такої колірної гами, буде мати стильний і привабливий зовнішній вигляд, сприяючи комфорту і зручності для мешканців квартири.

Матеріали

Відмінною характеристикою даного напряму є можливість використання натуральних матеріалів, де найпопулярнішим виступає дерево. При виборі будівельних матеріалів необхідно враховувати приміщення, для якого купується обробна продукція.

Стіни

Оформити стіни в природному інтер’єрі можна паперовими шпалерами з наявністю рослинних візерунків. Також для еко стилю дозволена облицювання камінням і застосування декоративної штукатурки. Не рекомендується використовувати синтетичні матеріали для еко інтер’єрів, так само як і пластикові панелі.

Інтер’єри, оформлені відповідно до особливостей еко стилю, мають на увазі покупку досить дорогих матеріалів. Тому можна використовувати матеріали замінники. Наприклад, альтернативою звичайному натуральному каменю стане керамічна плитка з імітацією, яка не буде значно відрізнятися від натурального варіанта.

Також для створення сучасних дизайнів фахівці віддають перевагу ламінату. Такий вид підлогового покриття має досить стильним і оригінальним зовнішнім виглядом. Для того щоб отримати необхідний ефект, рекомендовано вибирати найбільш оптимальні варіанти підлогових покриттів, а не дешеві різновиди. На сьогоднішній день виробники будівельної продукції пропонують широкий асортимент матеріалів для підлоги, які схожі на натуральну деревину.

Стеля

Щоб оформити стельову зону, можна використовувати такі способи обробки:

  • фарбування стелі при використанні фарби на матовому основі;
  • обробка за допомогою дерев’яних панелей;
  • різнорівневу стелю, доповнений спрямованим світлом;
  • побілені стелі, прикрашені балками з дерева.

При наявності достатнього простору в приміщенні, стеля може бути оформлений в формі купола, що буде сприяти грі світла і тіней. Як доповнення можна розглядати світильники в простому і ненав’язливому дизайні.

Підлога

Пол в еко інтер’єрі може бути облаштований при використанні паркетних дощок або натуральних каменів. Також як варіант можна розглянути ламінат, фактура якого повинна відповідати загальному дизайну.

Меблі

В будинках і квартирах, оформлених в природному стилі, особлива роль приділяється меблів. Можливе придбання наступних меблевих груп:

  • для першої групи меблів характерна простота і суворе виконання. Такі меблі досить примітивна, виготовлена з деревини. Для меблевих гарнітурів характерна наявність прямолінійних форм і досить нескладний процес обробки. Можливо також використання навіть самих звичайних сучків деревини. Сучасні дизайнери рекомендує вибирати масивні варіанти меблів.
  • для другої групи властиві плавні форми і лінії. Меблі даної категорії повинна мати ідеально обробленими поверхнями, які повинні бути матовими, але не глянцевими.

Декоративне різьблення – це не найкращий варіант декорацій подібного інтер’єру, в той момент, коли плетені види виробів ідеально доповнять інтер’єр в еко стилі. Вибираючи меблі для власного інтер’єру, слід керуватися почуттям міри, щоб не переповнити інтер’єр зайвими предметами.

Світло

Напевно у кожного стиль еко в інтер’єрі асоціюється з природним освітленням. У такому інтер’єрі будуть ефектно і доречно виглядати різні варіації великих панорамних вікон, які можуть бути приєднані лоджії, сприяючи особливої обстановці в квартирі. У мінімальній кількості повинні бути присутніми перегородки та віконні рами. Як оптимальний варіант можна вибирати деревину або хорошу пластикову імітацію.

При нестачі природного освітлення в хід йде підсвічування штучного типу. Для стриманого природного інтер’єру хорошим доповненням стануть моделі вбудованих світильників і галогенові підсвічування. Також в якості популярних освітлювальних приладів можна використовувати абажури з лози, рисового паперу. Для м’якості світла рекомендовано придбання енергозберігаючих ламп в теплому світлі, кількість яких залежить від функціональності кімнати. Для того щоб приміщення мало достатнім світлом, перевагу краще віддати світлим стелях, підлогах і відображає поверхонь. Для реалізації еко концепції можна скористатися управлінням режимів світла, для регулювання яскравості.

У подібних інтер’єрах будуть доречно виглядати рулонні і японські штори, бамбукові ролети, дерев’яні жалюзі.

Предмети декору

Для завершеності інтер’єру фахівці рекомендують використовувати відповідний декор в екостилі,який повинен володіти смисловим навантаженням, що буде свідчити про справжню гармонію з природою. Можна використовувати такі аксесуари – плетені кошики, скрині, в яких також зручно зберігати речі, тканих килимків.

Також доречним доповненням до інтер’єру стануть картини з каменів, деревини, варіації ваз з фруктами, камені в скляних вазах. Пом’якшити інтер’єрну композицію можна, якщо використовувати різноманітні варіації подушок, а також перегородки з бамбука, якщо присутня необхідність розділити приміщення на зони. Якщо перевагу впало на вази з кераміки, скла або глини, то такі вироби повинні мати простими і ненав’язливими формами.

Переважною особливістю даного напрямку є можливість створення ексклюзивного інтер’єру при використанні меблів з підручних матеріалів. Таким чином, власноруч можна змайструвати люстру на основі березових гілок або картину з черепашок. Також варто згадати про морську гальку, яку використовують для оформлення полиць і ніш.

Акцент в такому інтер’єрі допоможе зробити камін. На сучасному ринку представлені моделі камінів з живим вогнем, для яких характерна висока безпека. Для оформлення камінної зони можна використовувати дерев’яні спиляти.

Зелена рослинність в інтер’єрі

Еко стиль в інтер’єрі відрізняється використанням кімнатних рослин в достатній кількості. Ознакою високого природного інтер’єру є жива «Зелена стіна», для створення якої необхідно вкладення великих сил і коштів. В основу такого обладнання входить спеціальна конструкція з наявністю посадочних ємностей і набором систем, які сприяють зростанню рослин. Таке зелене оформлення сприятиме не тільки естетичному задоволенню, а й ідеального мікроклімату в приміщенні.

Якщо ви ще не зважилися на таку глобальну задачу у вигляді живої озелененою стіни, то в якості її альтернативи можна використовувати інший метод. Наприклад, пофарбувати стіну при використанні світлої фарби, а на локальних ділянках створити фітокартіни. Для цього можна використовувати рослинність у вигляді стабілізованого моху, що сприяє неповторному глибинного ефекту.