- Стилі
Бруталізм в інтер’єрі – монументальність, лаконічність і простота

Бруталізм – це лаконічність і стриманість, що властиво особливостям чоловічого характеру. Бруталізм в інтер’єрі визначається голими бетонними стінами, поручнями з металу, трубами і балками, які використовуються як декор.
Історія виникнення

Для цього напряму характерні коріння періоду післявоєнної Англії, де керівництво не підтримувало і не просував панівні вишукані стилі. У XX столітті відбувається промислова революція поряд з новими архітектурними формами, ідеями і матеріалами. Назва «брутализм» пішло від виразу «необроблений бетон». Цей вираз вперше було почуто з вуст французького архітектора Ле Корбьзье, коли він описував технологічні особливості по обробці підстав із зовнішнього боку будівель. Однак сам Корбюзьє не є засновником даного напрямку. Але, тим не менш, його проекти користувалися особливою популярністю серед бруталісти Британії.
Перший раз дане поняття було використано в матеріалах англійських подружжя (Еліс і Пітер Смітсон), які були архітекторами. Вони вважали, що брутализм зміг описати їх точку зору на сферу містобудування і модерністських будівель. Найбільшу популярність даний напрямок знайшло після того, коли була випущена стаття, автором якої був критик Райнер Бенем, де під питання ставилися естетичні якості будівель, що володіють схожістю з архітектурними об’єктами.
Відмінні характеристики бруталізму

Бруталізму характерно загальне схожість з лофт стилем, однак більш виражена пластичність. Даний вид обробки може мати на увазі під собою економію за рахунок необроблених стін, де основою виступає цегла або бетон. В процесі оформлення використовується велика кількість продукції оздоблення, а етапи повного або часткового оголення підстав виступають лише як частина всього процесу.
Для стилю брутализм характерний ряд відмінних рис:
- основною відмінною рисою є оголені конструкційні матеріали, при використанні яких зводять об’єкти бетонного, кам’яного або цегляного типу. Зовсім необов’язковим є повністю відкриті стіни і стелі. Вони можуть бути частково оброблені і мати природний вигляд фактури лише на певних ділянках підстав;
- системи у вигляді інженерних комунікацій знаходяться у відкритому вигляді, а приховані лише деякі види дрібних комунікацій у внутрішню частину труби з металу і коробок;
- великі площі і лаконічний дизайн. Бруталізм в дизайні має на увазі під собою використання багатофункціональних і зручних видів меблів. Весь гарнітур повинен бути розкішно прикрашений;
- в якості використовуваних матеріалів для оздоблювальних робіт і основи меблів застосовуються метал, бетон, деревина, камені. Також даний вид інтер’єру можна доповнити власноруч зробленими виробами у вигляді тумбочок, журнальних столиків і іншого;
- елементи декору в мінімальній кількості. З самого початку брутализм інтер’єр не мав нічого спільного з наявністю додаткового декору. Однак впровадження сучасних тенденцій посприяло тому, що можливе використання декількох картин і дзеркал в інтер’єрі.
Багато хто вважає, що брутализм інтер’єр володіє простим виконанням і за рахунок цього можна заощадити на придбанні оздоблювальних матеріалів. Так, насправді, можна вважати, однак, не варто забувати, що необхідно ще правильно вибрати меблі, виконати обробку всіх поверхонь, навіть бетонних при використанні захисних складів, що навряд чи дозволить заощадити в даній ситуації.
Бруталізм в архітектурі

Для кожної будівлі характерні свої унікальні особливості, які визначається тенденціями раннього модернізму. Привабливість сірих бетонних стін викликала похвалу, а зодчими створювалися сміливі види конструкцій, які відповідали стандартам світової архітектури.
У вигляді прикладів необруталізма можна навести такі об’єкти:
- будову у вигляді національного театру в Лондоні (1976 рік). Граціозний вид споруди, для зведення яких використовувалося скло, і бетон в повній мірі відповідає тенденціям нового покоління. У другому за рахунком приміщенні королівського театру знаходиться велика кількість терас відкритого і закритого типу;
- Треллік-Тауер. Дане 31 поверхову будівлю, до якого була прибудована вежа, багато хто не полюбили відразу. Однак в період 90-х років цей будинок, який створив авангардист Ерно Голдфінгер, знайшов своїх шанувальників;
- бібліотечний комплекс Гейзеля – це дуже красива бібліотека, яка займає лідируюче місце в списку найкрасивіших бібліотек світу. Багато асоціюють даний об’єкт з кроною гігантських дерев, ліхтарем, грибний капелюхом і квіткою. Дитячий письменник Теодор Гейзел, в честь якого названа бібліотека, доклав багато зусиль для розвитку бібліотеки;
- гімнастичний зал в префектурі Кагава володіє схожістю з кораблем без матч;
- національний парламент Дакка. Комплексний об’єкт має схожість з монолітної фортецею, яка володіє прихованими або згрупованими вікнами.
Оформлення інтер’єру в бруталізму

Готові інтер’єри в даному виконанні мають якусь особливістю у вигляді правдивості, що визначається тим, що на поверхнях виробів видно дефекти і необроблені фактури. Головною ідеєю виступає показ внутрішнього стану того чи іншого предмета. Стиль брутализм в інтер’єрі має схожість з глибокої і філософської сферою пізнання буття.
Світло

Відмінним варіантом є наявність великих і широких вікон в приміщенні, так як даний стиль має на увазі під собою природне світло у великій кількості. Для створення штучного освітлення використовують вироби у вигляді світильників підлогового і настільного типу, світлодіодних лампочок, стельових люстр. Займаючись облаштуванням світла в приміщенні, важливо дотримуватися загальної особливість стилю брутализм, яка визначається використанням освітлювальних приладів, що володіють не хитромудрими геометричними формами.
Варіанти кольорів

Вибираючи відповідну палітру для оформлення приміщення, перевагу краще віддавати білим, сірим, синім відтінкам з достатньою насиченістю. Як кращого рішення варто вибрати монохром.
Чи не рекомендовано поєднання холодного бетону з деревиною, так як дана комбінація не відобразить характер даного стилю. При наявності дерев’яних конструкцій у вигляді балок, панелей, підлог, їх оформлення в основному відповідає білому, або сірому тону.
Також фарбуванню піддається і цегла. Для того щоб поверхня стін володіла необхідним ступенем потужності, її фарбують в червоний тон, що надає їй потрібного обсягу.
Види матеріалів

Простота характерна для бруталізму дає можливість не виконувати обробку стін і стельової зони за допомогою звичних способів. Так, відсутня необхідність в наклеювання шпалер, створення гіпсокартонних конструкцій та іншого. Щоб уникнути дискомфорту від бетонних основ у вигляді пилу або слідів на речах, поверхня стін необхідно обробити при використанні безбарвних лакових складів або спеціальних просочень.
Також даний вид дизайну може мати на увазі під собою чергування оздоблювальних підстав, для чого можуть знадобитися матеріали у вигляді гіпсокартону, різноманітних панелей і шпалер. Вибираючи меблі, перевагу варто віддавати приземистим, масивним і ґрунтовним варіантів. Як оптимальних рішень для меблевої основи виступає деревина або метал, в той момент як неприпустиме використання пластику.
Меблі

Брутальний характер властивий для меблів, виконаної в грубих формах на основі дерева. Такими гарнітурами можуть виступати дивани, стільці з наявністю прямих спинок, столи, виконані в геометричних формах. В процесі вибору шаф і тумб краще вибирати темні або непоказні вироби з наявність металевих вставок.
Для оформлення ліжок не використовуються ковані елементи або прикраса у вигляді різьблення. Весь гарнітур виконаний у вигляді жорстких зразків з прямими ніжками. Всі предмети меблів повинні бути досить масивними і уособлювати суворість стилю. Аксесуари не грають особливу цінність, а лише розчиняються в загальному інтер’єрі.
Пол, поверхні стін, стельова зона

Для оформлення стелі при що дозволяє висоті в приміщенні краще використовувати дерев’яні поперечини і гіпсокартонні короби. Це додасть якоїсь брутальності найцікавішої частини інтер’єру – стелі.
Як підлогових видів покриттів можуть використовуватися матеріали у вигляді каменю, однотонної плитки, рідко дерева і ламінату. Як доповнення можна використовувати килим.
Стіни оформлені у вигляді голого бетону, і більш рідко володіють фактурою з імітацією необробленої цегляної кладки. Кольори для обробки стін можуть бути сірими або сіро-коричневими, також можливе використання дерев’яних панелей схожих кольорів.
Вікна

Віконні конструкції, виконані в прямокутному, квадратному або трикутному виконанні, з мінімальною кількістю рам. Для створення додаткового освітлення використовуються освітлювальні прилади з розсіяним світлом.
Декор

При оформленні даного стилю не використовуються прикраси, а лише текстильні вироби в мінімальній кількості. Інтер’єр можна доповнити Безворсовий килимом і жалюзі на вікнах. А ось штори на вікнах це табу.
Для того щоб зробити акцент на великому просторі, можна використовувати аксесуари у вигляді підлогових торшерів або звисаючих виробів. Можливе використання чорного, білого кольору, а також кольору «метал».
Концептуальна живопис допоможе розбавити стіни. Також можливе використання дерев’яних або металевих панно. Особливу увагу в стилі брутализм притаманне сходах. Конструкції можуть бути бетонного, дерев’яного, бескаркасного або монолітного типу.