Дізнатися вартість робіт Оформити заявку

Бохо в інтер’єрі – богемність і шик

23/12/2020

Бохо стиль – це різноманітність речей і меблевих гарнітурів, виконаних в різних форматах. Boho стиль є досить популярним напрямком на сьогоднішній день, однак навряд чи буде до душі любителям-перфекціоністам і шанувальникам ідеальної гармонії. Інтер’єр в стилі бохо має на увазі під собою використання різноманітних елементів декору різних культурних напрямів. На самому початку його зародження він асоціювався з хіпі, для яких характерний безладний і анархічний стиль буття.

Історичні факти зародження стилю

Для того щоб познайомитися ближче з цим напрямком, слід згадати про існування чеських циган, культура яких зародилася на початку XV століття. Всім відомо, що для циган характерний був кочовий спосіб життя, який відобразився на формуванні їх культурних особливостей, де основою стали традицією багатьох країн. Такий характер властивий абсолютно всьому: предметів одягу, меблів, прикрас. Одягом перших Богемії були речі яскравих і насичених кольорів, основою яких виступали натуральні види тканин. Як доповнення образів використовувалися прикраси у великій кількості.

Циганська одяг багато в чому відома різними індійськими спідницями, шалями з оксамитових і шовкових матеріалів, хустками, які доповнені кистями і бахромою, що характерно для китайської моди. У східних регіонах цигани запасалися срібними оздоблення і масивними видами Скинь для коней.

Лляні речі, які прикрашали хутра і шкіра, були привезені з Європи. З цих причин стиль бохо має на увазі під собою поєднання різноманітних кольорових гам, матеріалів, фактур, які притаманні різним напрямкам.

Наступна стадія становлення даної культури має зв’язок з британськими художниками. Твори цих майстрів не відповідали загально встановленим стандартам мистецтва і були створені у вигляді незвичайних полотен, для яких властива колірна експресія і не оригінальна форма виконання. Кінець 60-х років минулого століття характерний тим, що представниками даного напрямку виступали хіпі, в гардеробі яких були присутні яскраві моделі одягу, а самі представники цієї субкультури перебували в максимальному єдності з природою.

Головним періодом формування «циганського стилю» є 90гг. XIX століття. У ці часи характер бохо-шику спостерігається не тільки в речах, а також і зведених будинках і квартирах. Перші готові інтер’єри в бохо стилі поєднували в собі незвичайні, досить дивні комбінації. Прикрасами служили фіранки, основою яких виступали старі намети, на стінах були присутні килими мозаїки і вироби, виконані в східній тематиці. Також на перших фотографіях інтер’єрів можна побачити елементи у вигляді технічних ритуальних предметів і вінтажних меблів.

Головною відмінною рисою при оформленні інтер’єру виступають яскраві кольори у вигляді червоного, оранжевого, жовтого, зеленого, яскраво-синього, бірюзового та багатьох інших. У цей період богеми вважають людей, які мають безпосереднє відношення до культури.

Відмінні риси бохо

Цей стиль воліють поціновувачі мистецтва і вільної творчості. Стиль бохо інтер’єр не має на увазі під собою дотримання якихось певних правил і обов’язкових традицій. Однак, можливий акцент на загальних принципах. Не зовсім правильним є думка про те, що бохо поєднує в собі всі стилі.

Безсумнівно, даний напрямок складається з деяких основ, запозичених у інших культур, але, незважаючи на це має свої тенденціями. Також даним стилем можна дати характеристику звичайного хаосу і безладу. Присутність творчого безладу в інтер’єрах бохо вибудовуватися на основі головних принципів, які мають безпосередній зв’язок з тими чи іншими напрямками мистецтв.

Ряд особливостей, характерних для стилю бохо:

  1. Мистецтво у всіх речах. Інтер’єр бохо стилю має на увазі використання великої кількості картинки, стільців, статуеток і інших елементів декору. Ідеальним доповненням стануть картини із зображенням богемних натур у вигляді танцівниць, художників, поетів. Часто для оформлення використовуються атрибути у вигляді мозаїки, музичних інструментів, книг.
  2. Стіни в інтенсивному оформленні. Даний стиль не має на увазі під собою оформлення порожніх стін. Несучі конструкції повинні бути пофарбовані в яскраві і сміливі кольору, які будуть здаватися фонової основою для картин, дзеркал, фото. Ще одним вдалим варіантом стане використання оригінальних і яскравих шпалерних полотен, основою яких виступають старі афіші, плакати, художні виставки, журнальні вирізки та інше.
  3. Використання яскравих і веселих фарб.
  4. Можливість поєднувати те, що не поєднується. Тут немає обмежень щодо комбінацій тонів, зображень і текстур. За бажанням можна поєднувати квіткові мотиви з кліткою, геометричними видами фігур і т.д. Головним правилом є сміливість і переконливість своєї ідеї. Можливі експерименти з будівельними і тканими матеріалами, фактурами. Однак і в даному стилі важливо дотримуватися почуття міри, щоб не допустити надмірностей.
  5. М’який і природне світло. Бохо стиль в інтер’єрі має на увазі під собою достатню кількість природного світла. В якості додаткових джерел освітлення можуть виступати прилади у вигляді світильників з абажурами.
  6. Різноманітний текстиль у вигляді подушок і пуфів стане відмінним доповненням до даного інтер’єру. Переважно вибирати вироби з яскравих і різноманітних за фактурою тканинних матеріалів.

Також варто сказати про сучасному стилі бохо в одязі. В речах даний стиль проявляється у вигляді поєднання багатьох напрямків. Хіпі, етнічний стиль, сафарі стиль, мілітарі і інші можуть зливатися в єдину комбінацію в потрібних пропорціях. Для виготовлення одягу повинні використовуватися з екологічно чистих матеріалів високої. Для стилю бохо не властиві синтетичні, а також химерні і вульгарні вироби.

Оформлення в стилі бохо

Для інтер’єрів у стилі бохо характерна особлива індивідуальність і використання нестандартних рішень. Інтер’єр поєднує в собі електрику і потертий шик, які сплітаються з божественною запалом. Інтер’єр бохо виконаний в ексцентричному і дотепному форматі, що багато в чому є відображенням способу його власника.

Кольори

При виборі колірних рішень не варто керуватися якимись особливими критеріями або обмеженнями. Можливий вибір будь-якого кольору, в залежності від індивідуальних переваг і настрою власників. Тут можна не переживати за гармонію відтінків і тонів. При оформленні кімнати необхідно керуватися лише власними смаками і розумінням комфорту для створення свого індивідуального простору.

Єдиним правилом є використання яскравих і насичених кольорів, таких як червоний, жовтий, лимонний, помаранчевий, зелений і синій. Якщо результат перевершив ваші очікування по яскравості, то трохи заглушити колір допоможе біла фарба.

Меблевий гарнітур

Вибираючи меблювання для свого житла, перевагу рекомендовано віддавати м’яким видам меблів у вигляді диванів, ліжок, крісел. Кількість предметів визначається в індивідуальному порядку. Вибираючи меблевий гарнітур, зовсім необов’язково, щоб його складові були однаковими, володіли однотипної оббивкою і формою дерев’яних елементів.

Меблі у вигляді вантажних крісел, де в якості оббивки виступають тканинні матеріали, добре будуть поєднуватися з шкіряними диванами, столами і стільцями з деревини. Доповнити інтер’єр можна за допомогою м’яких пуфів, яскравих і неймовірно зручних.

Широко використовуються меблеві класичні варіанти в стилі бохо-вінтаж. Хорошим рішенням стане меблі, що дісталася від попередніх поколінь і придбана на блошиних ринках. Варто зауважити, що при покупці старих речей не обов’язкова їх ретельна реставрація. Головне – усунути дефекти у вигляді помітних тріщин і відколів при використанні шпаклівки, і трохи освіжити колір.

Також для оформлення свого будинку можна використовувати старовинні предмети інтер’єру. Для створення яскравого і екстравагантного інтер’єру в стилі бохо, меблі можуть відповідати різним стилям, не обов’язково вінтажному. Досить буде наповнити дизайн одним або двома традиційними елементами меблів.

Навіть з самої нудної і простих меблів можна створити неперевершений гарнітур в стилі boho. Навіть просту, класичну модель дивана можна прикрасити за допомогою яскравих подушок або пледів.

Стельова зона, оформлення стін

Для бохо напрямки властива демократичність при оформленні стін, стельової зони і підлог. Можливо, використання паркетної підлоги, спільно з побіленими поверхнями стін, розкішної ліплення на стелі поряд зі скромним і пошарпаним килимом. Головним правилом при оформленні бохо стиль інтер’єру виступають матеріали виключно натурального типу.

У інтер’єрних варіаціях бохо стилю не присутні елементи у вигляді металу і пластика, лінолеуму і жалюзі на віконних отворах. Якщо неможлива альтернатива пластиковим виробам, тоді рекомендовано вибирати варіанти, що володіють імітацією під дерево.

Для оформлення статей в стилі бохо використовують паркетні дошки, кам’яні або керамічні види плиток, і дуже рідко ламінат, що володіє схожістю з натуральним деревом.

Для оформлення стелі, поверхня досить покрити звичайної побілкою, а при виборі ліпнини або натяжна конструкції використовувати натуральні кольори. Якщо на стельової зоні передбачається наявність будь-яких комунікаційних систем або перекриттів з дерева, то це не привід їх ховати. Доречно буде зробити акцент на конструкціях.

Підстави стін повинні відповідати насиченості і кольору інтер’єрного оформлення. Однотонні яскраві поверхні можуть бути доповнені трафаретними розписами, панно в східній тематиці або килимами. Альтернативним рішенням може стати використання шпалерних полотен з наявністю характерних зображень. Для створення акценту в інтер’єрі можна одну стіну оформити фотошпалерами. Ефектним і доречним рішенням стануть особливі види фотодруку з імітацією під розпис. Такий вид декору посприяє створенню ексклюзивного інтер’єру навіть з наявністю непоказною, скромною меблів.

Світло

При оформленні приміщення вибирають м’який і природне світло. Ідеальним рішенням стане наявність великих вікон, через які буде проходити велика кількість сонячного світла. Електричні предмети світла повинні нести м’який, теплий і не ріже очі світло. Можливе використання світильників з мальованих видів паперу, виконаних в східній стилістиці або з абажурами з тканини.

Предмети текстилю і декор

Уважно необхідно вибирати текстильні види виробів для будинків в тематиці boho. Текстиль виступає в якості прикрас для вікон, підлог, і меблювання:

  • різноманітні варіації штор, фіранок, перегородок з тканин;
  • прикраси у вигляді подушок, пуфів, мішкуватих крісел;
  • для прикраси столів і полиць можливе використання скатертин і мереживних варіацій серветок;
  • пледи, хутра,
  • екстравагантні види килимів.

При виборі тканин перевагу варто віддавати важким, масивним і насичених кольорів. Доречними стануть атласні, гобеленові і шовкові вироби. При виборі зображень і фактур необхідно керуватися особистими смаками.

Елементи декору можуть бути абсолютно різними, а місцем їх розміщення виступати полки, столи і стільці. Головним правилом є їх розстановка на видному місці.

Елементи декору у вигляді статуеток, освітлювальних приладів, фотографій, квіткових засушених букетиків, рослин, аксесуарів, антикварних предметів та інших речей – все це стане ідеальним доповненням до інтер’єру boho стилю. Такий спосіб оформлення житла стане підходящим варіантом для любителів незвичайних, екстравагантних інтер’єрів з наявністю різноманітних предметів меблів і декору.