Дізнатися вартість робіт Оформити заявку

Біоніка в інтер’єрі – об’єднання природи та ультрасучасних технологій

25/12/2020

Стиль біоніка – це футуристичні реалії, нестандартні інноваційні ідеї природних ліній, естетична привабливість, ергономічні та функціональні характеристики. Стиль біоніка має на увазі під собою оформлення квартир і будинків, відповідно до мотивами природи при використанні новітніх технологічних рішень.

Стиль біоніка в інтер’єрі виражається у вигляді оригінального виконання, чудовою гармонії, функціональності і великої кількості світла.

Історія

У будівлях Гауді спостерігається наявність структур, які притаманні елементам живої природи. Саме він став першою людиною, яка втілив зразки природи в архітектуру. Вперше даний напрямок використовується при облаштуванні інтер’єрів в 20 роки XX століття, проте остаточне формування природного стилю відбувається лише через півстоліття.

Особливу популярність біоніка в інтер’єрі набирає в 21 столітті, де багато жителів мегаполісів віддають перевагу натуральним видам матеріалів і текстур, як переважної альтернативи максималізму і гламурної розкоші. У сучасному світі багато хто прагне об’єднатися з природою, черпаючи від неї сили і натхнення.

Для обробки деревини, тканинних матеріалів і каменів використовуються вдосконалені технології, що сприяє більш надійним експлуатаційними характеристиками готових виробів. Біоніка інтер’єр – це оформлення квартири при використанні високоякісних матеріалів, які сприяють створенню предметів, що володіють схожістю з природними текстурами, сприяючи комфортних умов для проживання людей.

Особливості стилю

Оформлення даного стилю не має на увазі під собою відмови від наукових прогрессов. Основною метою є створити гармонійну площа, в якій не присутні суворі і прямі види ліній, а також функціональні види предметів. Стиль біоніка визначається практичністю, використанням новітніх технологій, які не суперечать характеру природи.

Для цього напряму характерне гармонійне поєднання технічного прогресу і навколишнього середовища: натуральна деревина, оброблені сучасні види покриттів, жива трава в горщиках з суперміцних глиняних матеріалів, тепле підлогове покриття з каменів. Предмети меблів і декору передають всю палітру позитивних якостей природи.

Особливості стилю визначаються рядом наступних критеріїв:

  • досконалість природних обрисів має на увазі під собою відсутність чітких і ідеально прямих лінії, які притаманні живій природі;
  • для всіх видів використовуваних предметів властиво схожість з природною природою (крапельками води, деревами, горами, печерами, скелями);
  • єдність природи і її неподільність. Біоніка інтер’єр має на увазі під собою поділ приміщення на зони, де колірні палітри гармонійно доповнюють один одного, не володіючи суперечливим характером;
  • для природи характерна ідеальна бездоганність і наявність фантастичних реалій. У інтер’єрних варіаціях і архітектурних формах використовуються дивовижні види сполучень, де стіни можуть мати схожість з сотами бджіл, будинку зводиться у вигляді справжніх скель, а округла меблі у вигляді крісел мати металеву текстуру;
  • природа не володіє прямим світлом. Цьому стилю властивий м’який, природне світло, використання відображають підстав, освітлювальних предметів вбудованого типу. Для оформлення вікон використовують рулонні види жалюзі з тканинних матеріалів або бамбука. В якості прикраси вікон не використовується штори.

Біоніка в інтер’єрі уособлює творення, практичність і відсутність зайвих предметів, ніби закликаючи об’єднатися з природною досконалістю і красою.

Оформлення інтер’єру в стилі біоніка

Вираз біоніка трактується як «осередок життя». Для самого напрямку властиве використання сучасних технічних рішень, що сприяє створенню проектів, близьких до природного середовища.

Варто зауважити, що стиль біоніка має на увазі під собою органічні зв’язку, просте виконання і виразну пластичність, мінімальна кількість ресурсів, що сприяє створенню комфортних і багатофункціональних умов для проживання. Відмітна риса стилю проявляється в тому, що при оформленні інтер’єрних проектів використовуються природні форми, для яких властива досконалість, створена самою природою. Природні види форм не просто копіюються, а гармонійно відображаються в інтер’єрних ідеях, передаючи оточуючим всю палітру природних фактур і тонів.

Даний напрямок не має на увазі під собою чітких розмежувань і зонування площі. Відсутні гострі кути і монотонні кольору. Біоніка стиль в інтер’єрі уособлює недомовлену красу природи, її масивні форми, плавні лінії і природну обтічність елементів.

Присутній характер природи в інтер’єрі біоніка має на увазі реалізацію неймовірних і фантастичних задумів. Наприклад, крісла, що володіють сітчастими структурами, схожими з повітряної серпанком, стіни у вигляді бджолиних сот, шафи, виконані у вигляді печер.

Найбільш характерними рисами стилю біоніка виступають новітні технології, а також матеріали з наявністю унікальних пристроїв, використання яких сприяє створенню чудового інтер’єру володіє схожістю з живою природою.

Світло

При оформленні приміщення в стилі біоніка використовуються палітри натуральних кольорів переважно білих і подібних йому відтінків у вигляді молочного, бежевого, кольору слонової кістки. Також дуже актуальними виступають кольору у вигляді синьо-небесних відтінків, водно-зелених, пісочних, коричневих гам. Також можна робити акценти в інтер’єрі при використанні червоного, лимонного, блакитного кольорів.

Меблі

Всі предмети меблів повинні володіти незвичайними обрисами, плавними і вигнутими формами. В основному такі вироби виготовляються в індивідуальному порядку і практично не зустрічаються в магазинах у вільному продажу. Меблі і предмети обстановки повинні володіти естетичною привабливістю, багатофункціональністю і бути приємними на дотик.

Важлива правильна витримка квітів при оформленні інтер’єру, де кольорові гами повинні плавно перетікати один в одного, сприяючи створенню цілісної картини. Меблі і всі предмети інтер’єру повинні відповідати контурам, в яких оформлені стіни і стельовий зона.

Текстура і види матеріалів

Інтер’єр біоніка створюється за допомогою використання різних інноваційних матеріалів. Для створення гармонійних дизайнерських співтовариств використовується метали, полімери, натуральна шкіра, каміння, вовняні і шовкові вироби та інші види матеріалів.

Всі предмети будь-якого інтер’єру несуть негативний або позитивний характер, який можна визначити по сенсорним відчуттям. Завдяки використанню м’яких меблів, обтічним і плавним формам в стилі Bionic зароджуються приємні тактильні відчуття при взаємодії з матеріалами і предметами в інтер’єрі.

Оригінальне оформлення квартир і будинків в біоніка стилі має перевагу у вигляді виражених структурних елементів: осередків, бульбашок води, гілок і трави. Полегшена вага дизайнерських аксесуарів може навіть сприяти наданню особливої міцності для деяких елементів. Наприклад, вага стильного крісла, де основою виступає термопластик, що володіє пористою структурою, менше в кілька разів, в порівнянні зі звичайним предметом меблів.

Декор

При оформленні приміщення в даній тематиці дозволено використання різних предметів декору. Оригінальним рішенням стане покупка годин у вигляді краплі води, диванчика-спонжа, який стане прикрасою вітальні кімнати, радуючи мешканців і гостей своїм неординарним виконанням. Завдяки гармонійним ідеям, запозиченим у самої природи, оформлення інтер’єру біоніка стиль посприяє створенню затишного і комфортного житла з максимально продуманими умовами.