- Стилі
Баухауз в інтер’єрі – стиль поза часом

Баухауз стиль – це ергономічність, простота і комфорт у всьому. Можливе використання лише практичною меблів, високоякісної обробки і простих елементів декору. Bauhaus стиль зародився на території Німеччини, і уособлює характерні риси німців і їх пристрасть до порядку.
Історія

Основоположником даного стилю є Вальтер Адольф Георг Гропіус, фахівець-архітектор, який також доклав зусиль для того, щоб бути стати основоположником і очолити школу Баухауз. Хенрі Ван Де Вельде, що був власником даної школи, віддав перевагу саме фахівцеві в сфері архітектури Гропіус на посаду керівника навчального закладу. Створення цієї школи посприяло зародженню нової архітектурної епохи, де в дизайнерських рішеннях присутній характер якості у вигляді функціональності, сучасного стилю, технологічності і економічності. Стиль баухауз в інтер’єрі, а точніше його поява характерно саме для даного періоду часу.
Даний стиль з самого зародження і по сьогоднішній день активно формується, розвиваючись і вдосконалюючись. Головною основоположною даного стилю виступає наявність особливої простоти і функціональних якостей.
При оформленні житла в bauhaus використовуються стельові конструкції різних висот. Послідовниками даного стилю був вперше використаний матеріал у вигляді металу з метою створення практичних і затребуваних предметів меблів.
Також використовується меблі-трансформери, для якої характерна зміна форм і простий складання. Такі меблі на сьогоднішній день виступає в якості основ в сучасному житло і в офісних приміщеннях.
Особливості стилю баухауз

Найближчими стилями до Баухаузу є раціоналізм, конструктивізм, модерн. Останню ідею можна охарактеризувати як джерело головних ідей. При оформленні даного стилю робитися акцент на конструкційні особливості об’єктів і їх екстер’єрні частини. Спостерігається використання залізобетонних та кованих металевих елементів, а також скла. Для зведення таких об’єктів не були потрібні значні вкладення, а готові будівлі мали привабливістю і функціональними характеристиками. Найбільша актуальність спостерігається в післявоєнний період, коли метою була побудова доступною нерухомості при незначних вкладеннях.
Для цього стилю характерна індустріальна активність і реконструкції поряд з тенденцією, мета якої виступає універсалізація всіх типів будівель. Даний вид промислової інтеграції та творчість посприяли нового погляду на сферу архітектури в більш широкому діапазоні. Це дало можливість архітекторам і дизайнерам зводити об’єкти, які відповідали раціоналізму і естетиці.
Об’єкти, побудовані в баухауз стилі, мають якостями вигляді функціональності, практичності поряд з доцільним використанням простору. Для основних принципів можна дати наступні характеристики:
- мінімальний орнамент, широкий функціонал;
- асиметрія і повторювана асиметрія;
- максимальне використання площі.
Так як для даного напрямку властива універсальність стилю – це призвело до відмови від історичних рис. З цієї причини спостерігається найбільше використання геометричних форм, нейтральних кольорів, гладких текстур. Як популярних матеріалів виступали металеві сплави, залізобетон, скло, а простір знайшло велику практичність і простір.
Оформлення інтер’єру в стилі баухауз

Відмінними характеристиками даного напрямку виступають стельові зони різних висот та віконні конструкції, виконані в вузько витягнутих формах, які виступають в якості сполучних елементів архітектури та інтер’єру. Інтер’єр в стилі баухаус в основному створюється в горизонтальних площинах, а горизонтальних і вертикальних елементів характерне знаходження в рівновазі. Однак така техніка сприяє створенню необхідної динаміки.
Кольорова гама

Основним правилом для стилю bauhaus є гармонія. У такому виконанні це визначається об’єднанням двох протилежностей-за тону, температурному діапазону, фактурі.
Основними кольорами виступають нейтральні – у вигляді білого, пісочного, графіту і чорного. Ці кольори є натхненням самої природи – сірі кольори штукатурки, темні холодні камені, теплі коричневі дерева, метал чорного кольору.
Також обов’язковою умовою є використання яскравих кольорів. В якості лідерів виступають тони жовтого, червоного, синього і зеленого. Крім цього, якщо говорити про стиль баухаус з філософської точки зору, то кольорові гами досліджуються також і візуально. Наприклад, основоположники вважали, що для червоних предметів характерна візуальна близькість, в той момент як сині здаються віддаленими. А також те, що звукам в світлих кімнатах характерно більш гучне звучання, в той момент як темні, менш чутні.
Світло

Освітлення є величезним і, безумовно, важливим моментом. Світло повинен бути присутнім не просто у великому, а в величезній кількості. Досягти цього можна за допомогою установки великих вікон і множинних світильників.
В якості родзинки даного напрямку виступає роздільний вид освітлення. Для кожної зони в квартирі характерна наявність індивідуального освітлення, яка можливо використовувати окремо завдяки вимикачів. По центру кімнати повинна розміщуватися люстра, переважно виконана в формі кулі. Для установки інших предметів світла використовують світильники точкового типу або споти. Не можна без уваги залишати кути в кімнатах, навпаки їх необхідно максимально висвітлити при використанні світильників або настінних бра.
Меблевий гарнітур

Предмети меблів мають наявністю лаконічних і чітких форм, а завдяки відсутнім декоративних елементів вироби, основою яких є деревина, пластик і метал має зручністю, практичністю і сучасним досконалістю. Такі меблі може дозволити собі середньостатистичний чоловік із середнім рівнем доходу. При виборі меблів в першу чергу до уваги береться їх високі функціональні якості, і тільки потім презентабельний зовнішній вигляд. В основному меблі в стилі баухауз не комплектується ручками і підлокітниками.
Як класичних меблів можна вважати вироби у вигляді ергономічних стільців з гнутих труб з металу, які прикрашають шкіряні або брезентові подушки. Засновники цього напряму вважали, що меблі повинні бути не дуже дорогий, гранично функціональної і розбірний. Так як частина меблів виконана з металу і пластика, це сприяє гігієнічності інтер’єру за рахунок легкого очищення матеріалів. На сьогодні такі предмети меблів широко використовуються в офісних приміщеннях, установах загальноосвітнього і медичного призначення.
Найбільш актуальними є трансформовані види меблів у вигляді столів і стільців, легко складаються один в одного, розбірних табуреток і тумб. Завдяки простоті і функціональності, інтер’єр буде наповнений комфортом і затишною обстановкою для всіх мешканців будинку.
Для створення сучасного інтер’єру в стилі баухауз використовуються різноманітні інноваційні розробки. Це і модульна меблі та абстрактні види зображень на підлогах і килимах. Вбудована шафа – це природний елемент в інтер’єрі bauhaus, який володіє переважною особливістю, що сприяє економії простору і можливістю зберігання безлічі предметів.
Також без уваги не виявилося і робоча кухонна зона. Даний стиль посприяв розробці столів для сповивання і модульних ліжечок.
Підлога

Як підлогових покриттів можуть використовуватися матеріали у вигляді ламінату та лінолеуму, фактура яких схожа з імітацією деревини та металу. Також в якості оформлення статі можна використовувати плитку та інші види матеріалів. При виборі покриття для оформлення підлоги необхідно вибирати колір матеріалу, який буде поєднуватися з кольором стін.
Стеля

У баухауз стилі інтер’єру переважно актуальними є високі стелі, які можуть бути оштукатурені і пофарбовані у світлі кольори. Не багатьом відомо, що в даному напрямку вперше був створений багаторівнева стеля, різноманітні моделі яких користуються особливою популярністю на сьогоднішній день. Для оформлення сучасного інтер’єру перевагу можна віддати натяжних стель, виконаним в матовому або глянсовому виконанні.
Стіни

При використанні шпалер, фарби або інтер’єрної декоративної штукатурки можна оформити стіни в стилі баухауз. Найбільш популярними є шпалерні полотна з фігурами і дрібними зображеннями, нанесеними в хаотичному порядку. При виборі кольору слід вибирати нейтральні кольори у вигляді білих, сірих, бежевих, ніжних тонів.
Предмети декору і текстиль

Навіть для такого прагматичного стилю необхідні прикраси. Як декоративні елементи можуть виступати функціональні вироби, наприклад, у вигляді стильних світильників, набору посуду, чайника, настільної гри або предметів меблів. Також в якості прикраси можна вибрати картину або килим з абстрактними видами зображень. У багатьох художніх творах в стилі баухауз присутній нанесення кольорових кіл, квадратів, овалів, трикутників і прямокутників.
Геометричні види килимів це невід’ємні елементи в класичному стилі. Завдяки яскравому принт на килимах можна вдало доповнити інтер’єр в приміщенні.