Дізнатися вартість робіт Оформити заявку

Авангард в інтер’єрі – виклик традиціям і часу

21/12/2020

Авангард стиль – це яскраве напрямок, характерне для живопису, архітектурного дизайну, моди, літератури і музичних течій. На сьогоднішній день стиль авангард можна охарактеризувати як все протилежне класичної усвідомленості. Авангард виступає в якості культурно-естетичної основи, яка може претендувати на роль нового напряму. У авангардизм основними виступають: сучасність стилю, новомодний концепт і прагнення відповідати модним тенденціям.

Історичні факти

Для зародження стилю характерно початок XX століття. Спочатку для терміна була властивий військовий характер, проте в період революції у Франції авангард наповнився інший метафоричної складової.

В кінці 19 століття термін «авангард» спостерігається в сфері художньої критики, як спосіб позначити перелік новітніх і передових рішень. Після закінчення Другої світової війни дане слово використовується як об’єднуюче значення, що прикріплюється до всіх напрямків мистецтва, для яких характерна антитрадиційність форм.

Авангард і модернізм володіють певними подібностями в мистецтві. І по сьогоднішній день співвідношення цих двох термінів до кінця не з’ясовано: вони є повністю протилежними і в той же час взаємозамінними. Однак модернізм більше визначають як попередника авангардизму, даючи визначення відмінних рис стилів. Модернізм можна назвати естетичним бунтом, який характеризується переворотом в мистецтві. Під авангардом також зрозуміло бунт протистоянь, норм художніх звичаїв різних течій.

Найбільш виділився російський стиль в живописі спільно з Казимиром Малевичем і Василем Кандинским – зразками російського авангардизму. Авангард виступав в якості незадоволеності тоталітарному регламенту, що характерно для часів СРСР.

Відмінності, характерні для авангардизму, визначаються рисами у вигляді:

  • усвідомлених експериментів;
  • руйнівною запалу;
  • антитрадиційна;
  • принципових новаторських рішень, характерних для форм, прийомів, засобів;
  • епатажу і навіть скандальності;
  • стирання граней між напрямками мистецтв, синтезом мистецтв.

Поява авангарду в переломні часи посприяло тому, що напрямок вважається руйнівником, пророком і творцем нових ідей. Варто зауважити, що всі представники бачили по-різному даний напрямок, що спричинило за собою велику кількість авангардних напрямів.

Особливості стилю

На сьогоднішній день авангардиста можна охарактеризувати як новатора в живопису, архітектурі, дизайні, моді, музичних напрямках. Під мистецтвом авангарду мається на увазі наявність цілого пласта різноманітних течій і тенденцій.

Для часів 60 років характерно другий розвиток авангардизму в вигляді поп-арту. Даний вид мистецтва розрахований на масові аудиторії. Поп-арт має на увазі під собою те, що все може перетворитися в предмети мистецтва. Великий представник даного напрямку американець Р. Раушенберг називає це мистецтвом поза мистецтвом за рахунок стирання кордонів між реальністю і роботами майстрів. Даний напрямок і по сьогоднішній день можна помітити в фільмах, рекламах, а також життя.

У 70 роки поп-арт змінює концептуалізм, основа якого наповнена беззмістовністю. Приблизно в цей же час люди знайомляться з боді-артом, що має на увазі під собою тіло як об’єкт мистецтва.

На сьогодні авангардизм є мистецтвом спокійного суспільства. Йому не характерно вчити, пропагувати і конфліктувати, а лише мати право на існування також як і інших напрямках. В основному сучасний авангард характерний для світу моди. Творцем авангардної моди в одязі є П’єр Карден.

Відмінні риси сучасного авангардизму визначаються використанням:

  • асиметрії;
  • нестандартних силуетних ліній;
  • незвичайних форм;
  • яскравих гам;
  • екстравагантних сполучень, контрасту;
  • різних напрямків, тканинних матеріалів, фактур.

Авангард в сфері архітектури

Для більшості архітектурних елементів характерні спрощені форми, де присутній акцент на кутові частини. Це будинки виконані у вигляді веж з наявністю кутових лоджій і балконів. Для житлових комплексів Москви даного періоду можна дати таку ж високу оцінку, як і європейським аналогам у вигляді житлових кварталів в Берліні, Амстердамі, Відні. Якщо порівнювати роботи іноземних майстрів, то вони є більш чудовими, ніж шедеври радянських майстрів. Але тут слід сказати про ряд труднощів, в яких доводилося працювати нашим співвітчизникам.

Сьогодні Роттердаму можна дати оцінку як самому авангардному європейському місту. Всім його жителям надається можливість милуватися елементами архітектури, в польоті, в повітрі. А відвідавши музей Бойсанса-ван Бенінгена, можна ознайомитися з різноманітними видами творів.

Для деяких архітектурних робіт в авангардного напрямку характерна якась абсурдність. До таких можна віднести унітаз на постаменті М.Дюшана.

Відповідно до цього стилем побудовано житло архітектора Мельникова в 1929 році. Ця будова відповідне рамкам конструктивізму. У будинку не передбачається наявність балок і крокв, а альтернативної заміною їм виступає тес, укладання якого виконана на ребро. Просте виконання і утилітаризм форм, де повністю відсутня декор, є особливістю даного течії.

Оформлення інтер’єру в авангарді

Авангард стиль інтер’єру користується особливою популярністю в сучасному світі. Всім, хто є родичем бунтарства і новаторства, даний напрямок стане найоптимальнішим варіантом.

Архітектура і дизайн – це часті сфери, для оформлення яких використовується дана течія. Багато офісних приміщення і відомі ресторани, прикрашені фотографіями даного стилю. У авангардизм присутній протест і іскательство. Для того щоб створити авангардну обстановку в будинку, необхідно індивідуально підійти до вирішення питання. А щоб спроектувати проект в авангардному стилі, необхідно орієнтуватися на переваги його власників.

Важливо розуміти, що протилежністю авангарду виступає не настільки класицизм, скільки напрям, для якого характерна наявність формальних красот і раціоналізму. Неправильно прирівнювати авангард до мінімалізму або хай-тек напрямку. Для стилю характерна наявність найменшою функціональності. Головними критеріями тут виступають кольору і форми, не прив’язані до функціональності. Можливе використання абсолютно непрактичний, але привабливих зовні речей, що протилежно для готичного напряму.

До асоціаціям авангардного стилю можна віднести яскравість, ефектність і нестандартне виконання. Обов’язковою умовою є присутнє торжество контрастів. Важливо правильне поєднання тонів, форм, світла і тіні.

Головні кольори в авангарді

Кольорові гами є основні принципові особливості авангардизму. Поєднання яскравих кольорів в незвичайному форматі є основою даного стилю.

Авангард в дизайні користується високою популярністю, що сприяє створенню неоригінальних і незвичайних дизайнерських рішень. Для організації інтер’єру в даній тематиці не варто боятися експериментувати з фарбами. Для оформлення однієї стіни можна використовувати білий колір, а для іншої чорний. Біля білої стіни буде доречно виглядати крісло чорного кольору, а чорну стіну можна доповнити бра з наявністю світлих елементів.

Освітлення

Хороший світло дозволяє бачити переваги яскравих кольорів і контраст. Дизайнерські рішення в авангард тематиці втілюють в собі енергію, світло і новаторський підхід.

Важливо забезпечити повноцінне висвітлення в приміщенні: днем за рахунок великих вікон і строкатих вітражів, а вночі за допомогою використання різних предметів світла. Завдяки світильників можна не тільки створити необхідний ступінь світла, але так само і доповнити інтер’єр оригінальними приладами.

При оформленні приміщення в авангардному стилі доречно розглядати креативні люстри і торшери, оригінальні види світильників.

Матеріали

Вибір використовуваних матеріалів для підлог, стін і стельових зон досить демократичний в асортименті. Сьогодні можливе використання сучасних матеріалів у вигляді пластику, текстилю, ламінату, лінолеуму. Для оформлення стель можна використовувати конструкції підвісної і різнорівневого типу, за традицією, виконані в білому кольорі, а в якості матеріалів для оформлення стін використовувати фарбу. Неприйнятні шпалери з малюнками, можливе використання однотонних або металізованих полотен.

Меблі в авангарді

Для меблів характерна оригінальність, наявність цікавих елементів і особлива енергія поряд з функціональної стриманістю. Допускається експериментувати з формами меблів. Наприклад, вибрати диван з наявністю напівкруглої і квадратної форми, які поєднуються в одному виробі. Допускаються різноманітні види асиметрії або меблі, виконана в простих геометричних формах.

У приміщеннях в стилі авангард не повинні бути присутніми зайві елементи. Важливо наявність вільного простору. Для оформлення кухні можна використовувати склопластик і меблі прямокутних форм. В якості меблів для оформлення спальної кімнати можна розглядати ліжко-подіум і оригінальну шафу-купе. Розмістивши в вітальні кімнаті мінімальну кількість меблів, ваз і картин, результатом стане стильна і сучасна кімната.

Оформлення стельової зони

Для стелі в стилі авангардизму рекомендовано використовувати підвісні багаторівневі конструкції, які створять неординарну обстановку в кімнаті.

Віконні і дверні системи

Вікнам характерно виконання не настільки практичної функції, скільки декоративної. Вікна можуть використовуватися також з метою декорації внутрішніх несучих конструкцій. Це додасть інтер’єру незвичайності і своєрідності, що характерно для авангарду.

Необхідно дотримуватися контрасту при оформленні вікон. Штори можуть відповідати яскравим відтінкам, також можливе використання рулонних штор.

Дверні конструкції можуть бути виконані у вигляді стандартних орних конструкцій, а також унікальних моделей, основою яких виступають сучасні матеріали.

Елементи декору

Як елементи декору необхідно використовувати предмети, виконані в геометричних формах. Основними видами матеріалів виступають матеріали у вигляді скла, металу, кольорового, пластика, яскравою кераміки. Для декору стін використовують картини, написані в стилі авангард.