- Стилі
Арт-нуво в інтер’єрі – хвилюючий і хвилястий

Арт-нуво стиль – це один з найпопулярніших і найкрасивіших стилів дизайну інтер’єру. Цей варіант прекрасно підійде для дівчат, сімейних пар, цінителів романтики. Стиль характеризується присутністю м’яких ліній, химерних обрисів меблів та інших елементів інтер’єру. Щоб втілити в життя досить складний проект, необхідно володіти глибоким розумінням особливостей напрямку.
Історія

Зародження стилю датується кінцем XIX століття. У цей період панували два абсолютно протилежні напрямки: пишний бароко і утилітарний стиль, який був продиктований стрімким розвитком індустріалізації. На зміну цим крайнощів прийшли природні мотиви. Новий принцип досить швидко завоював всесвітню популярність. Це стало можливим завдяки різним виставкам, на одній з яких в Парижі напрямок одержав свою назву.
Батьківщини і засновника у даної течії немає. Формування стилю арт-нуво відбувалося в різних куточках планети незалежно один від одного. Це був своєрідний відповідь той час. У даного напрямку багато імен. У Росії стиль більш відомий, як модерн, в інших країнах назва відрізнялося. Перебіг іменували на честь паризького дизайнера Гимара, архітектора Орта, засновника бренду Тіффані. Це неповний перелік назв. Саме нехитре ім’я стиль отримав в Швейцарії – ялиновий.
Через 10 років популярність напрямки пішла на спад. Світові війни внесли свої корективи в дизайнерські напрямки того часу. Інтерес до природного стилю поступово згас, відродився він лише в 60-х роках. Стиль арт-нуво більше не втрачав до себе інтересу, крім того, він позбувся безлічі догм.
Основні риси, особливості і характеристика стилю

Напрямок є багатожанровим, оскільки об’єднує різні піднапрями. Спільними рисами, які характерні для перебігу, прийнято вважати:
- відсутність правильних геометричних фігур. Улюбленим візерунком є хвилі, плавні лінії з вигнутими штрихами;
- застосування візерунків з флористичними мотивами. В інтер’єрах часто зустрічаються екзотичні елементи: барвисте пір’я павичів, тропічні квіти на ліанах, гілки дерев з м’якими вигинами, крила метеликів, бабок. Крім того, можна зустріти квіти троянд, ірисів, клематисів, лілій, грона винограду, шишки хмелю;
- асиметрія в кожному елементі. Перфекціоністи не оцінять даний напрямок. Тут немає парного повторення предметів меблів, деталей декору;
- присутність природних тонів. Застосовується виключно природна колірна гамма;
- наявність арок. Звичні двері при виборі даного стилю не встановлюють. Різні приміщення з’єднують арочні отвори;
- установка особливих різновидів сходів. Переважно використовуються широкі і вигнуті варіанти;
- застосування вітражних стекол. Різні фрагменти являють собою мозаїку з химерними візерунками.
Відмінною рисою арт-нуво інтер’єр вважають також завершеність інтер’єру. Кількість деталей розраховується максимально точно, тому приміщення не є занадто перевантаженим. Інтер’єр в даній стилістиці прирівнюється до дивних пейзажів природи, славиться органічністю і мальовничістю.
Використовувана колірна гамма

Колірна гамма переважно складається з білого і коричневого відтінків. Основна умова – природність і природність обраного тону. Відтінки не повинні викликати відторгнення, неприйняття на інтуїтивному рівні. Також рекомендовано використовувати акцентують відтінки. Для цього ідеально підійдуть бірюзовий, фіолетовий і оливковий колірні рішення.
Меблі

Ар-нуво в інтер’єрі передбачає установку масивної меблів з дерева цінних порід. На відміну від житлових приміщень в стилі класика не створюється відчуття громіздкості і тяжкості. Даний ефект досягається завдяки застосуванню маленьких хитрощів. Витіюваті переплетення ліній різних елементів дизайну утворюють дивовижне мереживо. Предмети меблів мають специфічну конфігурацію. Форми, які відрізняються від стандартів, вітаються. При цьому спостерігається схожість з футуризмом, де широко застосовуються обтічні деталі.
Освітлення

Для прикраси кімнат, наповнення їх природним світлом дизайнери застосовують великі панорамні вікна. Як освітлювального приладу можна використовувати масивну багатоярусну люстру з достатньою кількістю лампочок. Форми підбирають самі мудрі. В якості прикраси застосовують елементи з кришталю, ковані деталі, виконані максимально витончено. При бажанні дотримуватися класичного стилю підбирають пристрої з імітацією свічників. У спальні встановлюють великий бра в головах, роблячи акцент на локальне освітлення. У вітальні такої кількості світла недостатньо, тому слід передбачити додаткові світильники. Робочу зону на кухні, як правило, підсвічують за допомогою точкових лампочок. Фахівці грамотно замаскують їх над фартухом.
Люстри можна успішно поєднувати з рельєфами на стелі. Це можуть бути вітражні, глянцеві, металеві або дерев’яні вставки. Створити загадкову обстановку з нотками містики можна за допомогою плафонів з матовими стеклами. Це основний секрет стилю арт-нуво в інтер’єрі.
Матеріали для обробки

Матеріали і їх фактури для оздоблювальних робіт підбирають таким чином, щоб створити комбінацію, яка характеризується органічністю. Арт-нуво стиль допускає застосовувати в якості підлогових покриттів штучний паркет або ламінат. Для кухні та ванної кімнати підійде кахель або кам’яна плитка. Дане покриття має м’яко поєднуватися з дерев’яною облицюванням суміжних приміщень. В якості прикрас поверхонь використовують візерунки і плавні розлучення, нагадують текстуру натурального дерева. Для оздоблення стін використовують шпалери або декоративну штукатурку. У рідкісних випадках допустимо застосування фарб, драпірування тканинами. М’які складки здатні додати інтер’єру «хвилястості».
Для обробки стелі, як правило, вибирають білий колір. Додатково можна використовувати ліпнину у вигляді рослинного орнаменту, вітражні вставки. Проекти стель складної конфігурації вперше почали реалізовуватися в даному напрямку. Різні декоративні та акцентні частини обробляють каменем натурального або штучного походження.
Елементи декору і текстиль

Кування і вітражі є невід’ємними елементами інтер’єрів в стилі арт-нуво. З їх допомогою декорують вікна. Крім того, такі деталі можуть виступати в ролі самостійних арт-об’єктів. У вигідному світлі будуть представлені дзеркала в масивних рамах у вигляді сплетених коренів, виноградних лоз. Декором можуть послужити скульптури людей і тварин, масивні вази, картини, на яких зображені мальовничі пейзажі, натюрморти, казкові панорами.
Найбільш бажаними є натуральні матерії. Ідеальний варіант – велюр, парча, шовк, оксамит. Як фіранок використовують гардини з високим рівнем щільності. На меблевій оббивці видніються рослинні візерунки, які прикрашають позолотою. Підлоги можна застеляти килимами з натуральними волокнами.