Дізнатися вартість робіт Оформити заявку

Арабська стиль – непідробний затишок і вірність традиціям

21/12/2020

Арабська стиль – це відчуття розкоші, вишуканого стилю і чарівної східної казки. Формування його відбувалося протягом декількох століть. Східний стиль вимагає до себе особливого ставлення, дотримання традицій, які вимагає іслам.

Характерна особливість – відсутність скульптури живопису. Коран суворо забороняє зображати все живе, що створив творець. Саме тому основними елементами арабського стилю є велика кількість складних геометричних зображень, узорів. Текст Корану включає арабески, які переплітаються з надзвичайним орнаментом.

Історія походження

З’явився арабська інтер’єр у VII столітті. Подія збіглася з народженням ісламу. Дуже швидко цей стиль став невід’ємною частиною способу життя, який включав:

  • суворе дотримання релігійних канонів;
  • повагу вікових традицій;
  • вибір речей ручної роботи.

Мусульманські рукодільники володіли відмінним художнім уявою. У той же час правителі прагнули стати багатими, бажали зберегти свою особливість для історії. В результаті на світ з’являлися палаци халіфів, які просто потопали в розкоші. В арабському дизайні відсутні предмети живопису та скульптури. Це пов’язано із забороною на зображення всього живого, створеного Творцем. Як декор у східних оселях застосовувалися арабески, які мали орнамент з абстрактними узорами, хитромудрої в’яззю арабського письма.

У країнах Європи інтер’єр в арабському стилі став модним в 60-х роках XIX століття. Багато європейців із задоволенням вибирали східний стиль для оформлення приміщень. І до цього дня вражають туристів приголомшливі мусульманські будівлі часів колоніальної Іспанії. Мотиви зі східними нотками і в нинішній час використовують для оформлення інтер’єрів в іспанських і французьких оселях. Багато досвідчені фахівці з дизайну воліють розробляти оригінальні проекти в арабському стилі.

Відмінні риси інтер’єру в арабському стилі

Інтер’єр зі східними нотками має відмінні риси. До основних рис, які характеризують стиль, є:

  • застосування квітів теплих відтінків;
  • присутність колоритних орнаментів в обробці;
  • наявність текстильних виробів з натуральних матеріалів.

Присутність плоских і гладких поверхонь в інтер’єрі небажано. Акцент потрібно зробити на чудернацьких елементах дизайну: шикарних кальяни, світильниках, посуді, меблів. Також не обійтися без масивних штор, покривал і килимів з хитромудрими східними візерунками, важких балдахінів.

Дизайн в даному стилі вимагає наявності простору, відмінного освітлення. Ідеальний варіант – приміщення з високими стелями, склепінчастими арками. Дизайнери, як правило, зонируют простір, розділяючи зону відпочинку і прийому їжі. Вітається наявність в інтер’єрі декору з позолоченими, мідними та срібними поверхнями. За допомогою такого дизайнерського рішення забезпечується максимальний комфорт господарям житла. Прикраси і атрибутика допомагає створити спокійну обстановку, де затишно буде кожному. Кімната в арабському стилі вражає розкішшю і вишуканістю, відтворює таємничу атмосферу палацових казок. Крім того, такий дизайн зі східними нотками допомагає розслабитися.

Меблі

В арабському світі не використовують звичні дивани, стільці і великі масивні шафи. У нинішній час багато відступають від традицій і встановлюють традиційні дивани, крісла. При цьому важливою умовою є використання килимів і накидок, якими застеляють меблі. Основною деталлю інтер’єру стає диван, який має незвичайний вигляд. Прекрасне рішення – низька і широка модель. Для його прикраси і додання максимального комфорту використовують численні подушки з ручною вишивкою. Сидіти на такому дивані не дуже зручно, тому його переважно застосовують для лежання. Крім того, подушки дозволяють розміститися на підлозі, чи не відчуваючи дискомфорту.

Столи в арабському стилі ідеально поєднуються з диванами. Всі моделі низькі, мають вигнуті ніжки. Досить часто використовують столи нестандартної форми, покриті дивовижною інкрустацією, різьбленням. Для сидіння застосовують подушки, розташовані на підлозі. Стільці в інтер’єрі відсутні. При необхідності установки шафи підбирають модель з різьбленням. Прекрасно виглядають дверки в вигляді решіток, сплетених з різьблених візерунків.

Єдиним звичним елементом в східному стилі є ліжко, але і вона має деякі відмінності від класичної різновиди. Над ложем розміщують балдахін, для якого прекрасно підходить легка напівпрозора матерія. Застеляють ліжко за допомогою парчевого або атласного покривала. Важливим атрибутом є численні подушки. Доповнити оздоблення спальної кімнати якнайбільшою кількістю освітлювальних приладів, які мають у своєму розпорядженні по периметру кімнати. Для зберігання речей переважно використовують скрині або комоди великих обсягів. Установка звичайних шаф може порушити загальну концепцію.

Кольори

Основними відтінками східного стилю є насичені тони червоного і золотого. Як доповнення прекрасно підходить смарагдовий і глибокий синій. Виступаючі частини декоративних елементів забарвлюють позолотою, поглиблення – синім і зеленим. Сучасний східний стиль в інтер’єрі допускає застосування спокійних відтінків. При цьому важливою умовою є дотримання пропорцій і поєднань кольорів. В якості додаткових відтінків можна використовувати бежевий, жовтий і коричневий.

Освітлення

В арабському стилі застосовується тепле освітлення, що імітує жовтий пісок. Всі освітлювальні прилади повинні мати у своєму розпорядженні до розслабленого і комфортному перебуванню в будинку. Як фокусної точки можна використовувати масивну люстру. Позолочені або мідні елементи, кристали і каміння – відмінна прикраса приладів. Світильники можуть включати обробку із зірками, геометричними візерунками. Торшери та інші прилади для освітлення зазвичай монтують на стінах.

Бездоганно будуть виглядати в інтер’єрі тканинні плафони, торшери з текстильної обведенням. Популярністю користуються світильники у вигляді шестигранників. Їх створюють з металу і декорують ажуром. При проходженні світла крізь стінки приладу створюється враження, що тонке і витончене мереживо підсвічується зсередини. Як декор використовують закручені елементи незвичайних форм, дивовижні декоративні камені. Дані прикраси допоможуть відчути себе немов у кімнаті східної принцеси.

Текстиль

Текстильні вироби з багатими прикрасами є невід’ємною частиною дизайну інтер’єру в арабському стилі. Зону відпочинку можна успішно оформити за допомогою пишних подушок. На них можна комфортно розміститися всім членам сімейства, а також гостям. Також декоративними подушками можна ефектно прикрасити меблі. Вони можуть бути різної форми, розміру і кольору. Доповнити інтер’єр допоможуть завіси і покривала зі східним візерунком. Перетворити спальню в царський ложе можна за допомогою балдахінів.

Королем текстильних виробів по праву вважають килим. Його розміщують на центральному місці в кімнаті. Кращими є килимові вироби червоних, жовтих і золотих відтінків. В якості прикраси використовують колоритні візерунки. Розмір килима може бути найрізноманітнішим. Текстильні вироби можна зустріти на підлозі, стінах, а також на предметах меблів. Наявність килимів в будинку асоціюється з благополуччям, стабільністю, престижем і багатством.

Оздоблення основних поверхонь

Однотонні стіни і поверхні в арабському стилі неприпустимі. Винятком можуть стати лише сучасні інтер’єри зі східним акцентом. У такому випадку застосовується кілька елементів, властивих арабському стилю.

Класичний інтер’єр передбачає застосування щільного декоративного покриття. При цьому вибирають відтінок, орнамент для розпису, місце розташування декору. В якості підлогового покриття традиційно використовують натуральний камінь. Завдяки широкому асортименту матеріалів на будівельному ринку можна успішно підібрати стилізовану плитку. Кліматичні особливості нашої країни змушують захищатися від холоду, тому експлуатація кам’яних підлог є недоцільною. До альтернативних рішень відносять паркетну дошку, ламінат. Яким би не був обраний матеріал, його практично не буде видно під килимовими покриттями. Оформлення стін здійснюють одним із таких способів:

  1. Поклейка шпалер. Основна мета – вибір матеріалу зі східним візерунком. Актуальними є геометричні орнаменти з рослинними мотивами. Ніжні кольорові гами в даному питанні не підходять. Кращими є темно-червоні, бордові і зеленню тони в ідеальному поєднанні з золотом і охрою.
  2. Покриття декоративною штукатуркою, фарбування або ручний розпис. До традиційного орнаменту додають ще каліграфію. Чудовою прикрасою стін є рядки з Корану, арабська в’язь.
  3. Драпірування тканиною. Матерії можна наклеювати замість шпалер, або використовувати класичне шторних рішення. Зробити кімнату затишною і загадкової можна за допомогою м’яких рясних складок.

Стеля не може бути виконаний у вигляді простої білої поверхні. Арабська стиль в інтер’єрі передбачає імітацію куполоподібних форм, шатра, зоряного неба. Темні, різьблені і вітражні стелі будуть дуже доречними.