- Стилі
Англійський стиль в інтер’єрі – еталон аристократичності і стійкості традицій

Англійський стиль – це зразок елегантності, гармонії і бездоганного смаку протягом довгих років. Культура Англії як і раніше задає тон всьому світу, залишаючись поза модою, як щось неминуще. «Золото не вимагає позолоти» вважав відомий персонаж з твору Шарлотти Бронте – Едвард Рочестер і ця характеристика як не можна краще підходить англійського стилю.
Походження

Англійський стиль інтер’єру зародився ще в сімнадцятому столітті. Англія переживала період значних змін, які не могли не відбитися на будівництві і дизайні. Розвивалася торгівля з іншими країнами, що сприяло підвищенню рівня життя багатьох верств населення, а на ринку з’являлося все більше іноземної продукції. Англійці, які зуміли заробити капітал, будували великі будинки і розкішно їх оформляли. У моду увійшов заміський дозвілля і, як наслідок, зведення котеджів, інтер’єр яких поклав початок «англійської класики».
На формування англійського стилю вплинула культура георгіанський і Вікторіанської епох. Георгіанська архітектура тяжіла до римської і грецької, втілюючись в симетричних будівлях з чіткими геометричними лініями і мінімальним декором. Основою вікторіанського стилю стала еклектика – поєднання різних стильових напрямків минулого: готики, класицизму, колоніального стилю, рококо. Пройшовши кілька етапів розвитку, він максимально наблизився до сучасної «англійської класики».
Кому імпонує англійський стиль?

Англійський інтер’єр стане вдалим варіантом оформлення особистого простору для тих, хто:
- Любить колекціонувати: в англійську обстановку органічно вписуються всілякі колекції – ляльки, посуд, антикваріат, фігурки тварин і т.п. За традицією їх виставляють на полиці каміна, в відкритих або скляних вітринах шаф.
- Обожнює читати паперові книги: домашня бібліотека – обов’язкове становить англійського інтер’єру. Як правило, вона служить для читання і роботи, будучи своєрідною альтернативою особистого кабінету. Книги містяться в високих дерев’яних шафах, щоб діставати верхні томи, передбачена сходи. Також в бібліотеці встановлюють масивний робочий стіл, велике крісло, торшери.
- Цінує якісні гарні меблі з натуральних матеріалів: для даного стилю характерні зручні гарнітури з цінного дерева з м’якою оббивкою. Це солідні і дорогі предмети інтер’єру, їх ретельно вибирають і купують на довгі роки.
- Живе в малогабаритній квартирі: спочатку стиль створювався для невеликих кімнат, поширених в Британії того часу (в умовах сирого клімату і постійні дощі маленьке приміщення легше опалювати). Тому всі принципи оформлення можна застосовувати для малогабаритних квартир.
- Віддає перевагу класичним канони краси: симетрію, гармонію, вивірені пропорції.
Принципи створення англійського інтер’єру

Розробка дизайну в англійському стилі заснована на наступних принципах:
- грамотне зонування приміщень;
- використання вітражів в оформленні вікон, скляних поверхонь, декору;
- обробка з натуральної деревини (дубові панелі, паркетна кладка і т.п.) або каменю, в крайньому випадку – подібних сучасних матеріалів;
- наявність каміна із стилізованою полицею – у вітальні, спальні або домашній бібліотеці;
- багаторівневе освітлення, яскравість якого можна приглушати (підвісні світильники, нічні бра, торшери з ефектними абажурами, настільні лампи);
- продумане до дрібниць розміщення меблів: шафи, крісла, столи, дивани та інші предмети меблів повинні стояти чітко на своїх місцях відповідно до принципу симетрії;
- використання натурального текстилю, поєднання легких і важких тканин, принти – в смужку, рослинні візерунки, тартан, Аргайл, троянди.
Велика кількість декору: картини, фото в рамках, дзеркала, фігурки і статуетки, квіти в горщиках, вази, диванні подушки, пледи та інше.
Сучасна англійська класика

Сучасний англійський стиль в інтер’єрі поєднує вишуканість, стриману елегантність і якийсь аристократизм. Вікторіанський інтер’єр вважається різновидом класики, але має велику кількість колірних рішень. По суті, він комбінує античні форми з східним колоніальним колоритом.
Даному стилю притаманне ідеальне відчуття міри, «золотий перетин», справжнє благородство і бездоганний смак. Він не обмежується архітектурою і внутрішнім оформленням, але поширюється також на моду – одяг і аксесуари. Класика англійського костюма – неодмінний атрибут справжніх леді та джентльменів. А ключі до створення образу – стриманість, помірність і елегантність.
Архітектура будинку і оформлення двору

Англійські традиції складалися протягом багатьох століть. Англійці відомі своєю поміркованістю, стриманістю, незмінною ввічливістю, консервативним поглядом на світ. Типові британські котеджі – це не тільки зразки архітектурного стилю, а й відображення менталітету, що зберігає непорушні принципи в вічно мінливому світі.
Англійський будинок постає перед нами в одязі червоного цегли, з червоним черепичним дахом, з кованими декоративними елементами. Архітектурні канони британців проявляються в невеликому фундаменті, але значного розміру вікнах і навісах.
Як правило, це будинок в два поверхи з горищем і невеликим підвалом. На горищі розміщують підсобки, а в підвалі – льох і комору. Стриманий цегляний фасад не фарбують і нічим не облицьовують. Багатоскатний гостра покрівля зазвичай зроблена з черепиці. Останнім часом з’явилася тенденція зводити солом’яні та очеретяні дахи в дусі старовинної Англії. Цікаво, що раніше такі покрівлі використовувалися незаможними верствами населення, а тепер по кишені далеко не кожному британцеві.
В англійському котеджі немає ганку, але облаштований великий навіс над вхідними дверима. Такі ж навіси, часто повиті плющем, можна побачити над вікнами. Біля будинку посаджений акуратний газон, обгороджений садок з доріжками, розбита клумба з квітами. Що стосується квітництва, то воно у британців в крові: тільки у самих ледачих і бідних людей нічого не росте перед будинком. Гараж розташовується в глибині двору, щоб не заважати ідилічно красивому увазі.
Особливості англійської класики в інтер’єрі

Англійський стиль в інтер’єрі припускає помірність і будується за принципом «золотої середини». Планування будинку – традиційна: на першому ярусі облаштовують їдальню, вітальню кімнату і кухню, на верхньому – спальні кімнати. Кабінет частіше знаходиться на першому поверсі, але може бути і на другому.
Кольорове оформлення

У Британському королівстві похмура погода – звичайна справа. Часті дощі, сирість і густі тумани англійці компенсують насиченою колірною гамою в будинку. Кімната в такому оформленні створює відчуття сонячного тепла, комфорту, затишку і захищеності. Але так було далеко не завжди.
Георгіанський історичний період характеризується менш різноманітною палітрою. У той час була популярна світла однотонна обробка, на тлі якої виразно виглядали різьблені предмети з дерева: дверні полотна, меблі, декор, плінтуса. Основний відтінок вибирали в залежності від сторони світу, на яку виходили вікна. Так, для північного боку використовували теплу гаму кольорів – світло-рожевий, персиковий, пісочний, золотий. Якщо вікна дивилися на південь, стіни оформляли в світло-зелені та блакитні тони.
Вікторіанська епоха значно урізноманітнила колірну гамму, додавши до модної палітрі відтінки червоного, цегляного, теракотового, коричневого. Сучасна англійська класика передбачає яскраві, теплі, насичені поєднання. Особливо актуальна сьогодні червона, жовто-золотава і зелена гамма. У моду увійшли вохряні, винні, смарагдові тони. Якщо кімната добре висвітлюється, в інтер’єрі використовують ніжно-кремові, сіро-зелені відтінки, бронзові і золоті кольори.
Текстиль в інтер’єрі

Англійці обожнюють гарний текстиль і століттями використовують його в інтер’єрі. Це натуральні тканини як легкі, так і важкі: оксамитові штори, меблева оббивка з дамаста, барвисті гобелени, легкий ситець в квіточку, клітку або смужку. Всі орнаменти на килимах, меблів, гардинах і другом текстильному декорі перебувають в єдиній гармонії.
Спальня в англійському стилі – основне місце використання декоративних тканин. Для спальної кімнати характерні:
- прямі портьєри з важких тканин на вікнах;
- стеганное покривало і декоративні подушки на ліжку;
- софа або м’яке крісло під вікном – з диванними подушками і пуфом;
- скатертину з мереживами або вишивкою на туалетному столику.
Оформлення стін, підлоги і стель

Стіни в англійському інтер’єрі грають роль фону для дзеркал в розкішних рамах, сімейних фотографій, пейзажних картин, портретів. Нижню частину стіни часто облицьовують натуральним деревом, а верхню обклеюють смугастими шпалерами. Характерні кольори – бордовий або темний зелений. Нерідко стіни роблять однотонними, фарбуючи фарбою або обробляючи штукатуркою. Стелі декорують ліпниною, дерев’яними рельєфними візерунками, позолотою. Традиційні англійські підлоги – натуральний паркет або дерев’яні дошки, але сьогодні може використовуватися і ламінат. Підлоги повинні бути темно-коричневими або коричнево-червоними. У коридорі, холі, передпокої, на кухні часто укладають плитку для підлоги з візерунками, що імітує колоніальний стиль.
Освітлювальні сценарії

Британському інтер’єру властиві багаторівневе освітлення, яке використовують також і для виділення функціональних зон. У кімнаті може бути обладнаний верхнє світло, але основні джерела розподілені по зонах і забезпечують м’яке розсіяне освітлення. У вітальні виділяють місця для читання і рукоділля, ставлять торшери поруч з кріслами і диванами, світильниками висвітлюють стіл для чаювання і карткові столи. Верхнім джерелом світла може служити традиційна люстра з підвісками, але за умови, що в кімнаті досить високі стелі.
У спальній кімнаті доречна маленька люстра на два-три ріжка, лампи на приліжкові тумбочка, нічні бра на стіні біля туалетного столика. У великій їдальні можна використовувати відразу кілька люстр, а в невеликій кухні один підвісний світильник.
Англійська камін

Камін – незамінний атрибут англійського стилю. У будинку можна облаштувати справжній камін, а в квартирі скористатися сучасним стилізованим варіантом. Важливе декоративне значення має камінна полиця, на неї виставляють колекційні фігурки, свічники, вази і інші елементи декору. Обробляють камін натуральним каменем і деревиною, докладають ковані аксесуари.
Камін – серце англійського будинку, вогнище, що створює затишок і тепло. Поруч з ним розміщують великі м’які крісла з декоративними подушками, лавочки для ніг і кавовий столик.
Меблювання

Меблі грає важливу роль в англійському інтер’єрі. Заможні британці ретельно вибирають дорогі і якісні предмети меблів, вкладають в них масу грошей, передають у спадок. Масивні шафи і столи найчастіше виготовлені з деревини цінних порід, прикрашені хитромудрої різьбленням, інкрустаціями, позолотою, витонченими гнутими ніжками. Дивани і крісла оснащені оббивкою з оксамиту, дамаста, синіли, жаккарда – з квітковими, картатими, смугастими, візерунковими принтами. На м’яких меблів красуються декоративні подушки.
Ліжко в спальні також виконана з дерева і нерідко до неї додається балдахін. Меблювання доповнюють м’які пуфи, витончений туалетний столик, люстра під стелею. Стандартний набір для вітальні: диван «Честерфілд», камін, чайний столик і крісла з високими спинками. Дерев’яний кухонний гарнітур прикрашають порцелянові тарілки і чашки, вазони з квітами, красиво оформлені банки з варенням. Особливий шик в дизайні ванної кімнати, ванна на вигнутих ніжках з високою закругленою спинкою, а також золочені крани «під старовину», плитка для підлоги, що імітує килимовий орнамент.
Декорування

Декоративні елементи активно використовуються в англійському інтер’єрі. У ролі декору виступає фарфор, фігурки і статуетки, серветки ручної роботи, картини, вази, красивий текстиль. Інтер’єр доповнюють світильники вишуканих форм, люстри з підвісками, торшери з ефектними абажурами. Популярним декоративним елементом є дзеркало в багатій позолоченій або бронзовій рамі. В інтер’єрі багато сімейних фотографій, портретів предків, фамільних реліквій. Чисто англійська декор доповнюють екзотичні речі, привезені з колоній в різні часи. Це може бути плетені меблі, кальян, китайська ваза, індійські статуетки, східні тканини і т.п.
Вікна кімнат оформлені шторами з щільної важкої тканини з декоративними кистями. Забарвлення портьєр традиційні для англійців: в квіточку, картаті, однотонні. На підлогах лежать м’які візерункові килими спокійних відтінків. Важлива частина декору – кімнатні квіти в красивих вазонах.
Фасад англійського будинку

Британським домівках властиві такі архітектурні особливості:
- низький фундамент і підлогу;
- стримане оформлення фасаду з мінімальним декором;
- строгі геометричні форми;
- багатоскатний загострена покрівля з черепичним покриттям;
- стіни з червоного або коричневого цегли.
Замість повноцінного великого підвалу англійські будинки обладнані маленьким льохів або комори. Біля вхідних дверей немає ганку, але є широкий навіс. Гараж і підсобно-технічні приміщення приховані від очей, заховані в глибині двору або ще далі. Біля будинку зазвичай багато квітів і зелені, розбиті акуратні газони, а стіни повиті зеленим плющем.
Актуальність англійського стилю

Інтер’єр в англійському стилі часто називають класичним і не схильним до впливу моди. Він незмінно актуальний в дизайні квартир і будинків як зразок бездоганного смаку, елегантності і стриманого благородства. Будинок, облаштований в англійському стилі, підійде любителям класики, цінителям якісних речей і сімейних традицій. Він об’єднує в собі затишок, вишукану аристократичність і вікову історію.
Деякі його риси можна відшукати і в інших популярних концепціях. Так, меблі та оздоблення з натурального дерева є незмінним атрибутом північного скандинавського стилю, а також альпійського напрямки шале.