Дізнатися вартість робіт Оформити заявку

Африканський стиль – експресія в інтер’єрі

22/12/2020

Африканський стиль – це використання екзотичних і оригінальних акцентів, якими визначається висока актуальність стилю при оформленні приміщень. Для яскравого етно-інтер’єру характерний привабливий зовнішній вигляд і яскраве оформлення.

Історичні факти

VII століття до нашої ери характеризується спробами колонізації африканських територій. У той час елліни докладали багато зусиль для того, щоб на територіях захоплених земель існувала їх культура. В середині століття ініціативними ватажками Арабського Халіфату були захоплені землі Візантійської імперії. Після цього мусульмани вирішили заволодіти Іспанією. Але, незважаючи на це, європейцями було докладено зусиль для припинення захоплення та дана відповідь ворогам. Це і спричинило за собою подальше вплив на встановлення африканської культури.

Італійцями ще VIII столітті велася мирна торгівля без посягання на землю. На той момент призначенням сувенірів, наведених мореплавцями, був декор, який доповнював континентальний стиль і не впливав на інтер’єрні тенденції.

Кінець XV століття характеризується тим, що іспанці і португальці завоювали землі Тунісу, а також кількох портів і Канарських островів. По закінченню деякого часу цей список поповнився і іншими європейськими державами, що сприяло початку активної торгівлі, прискореному освоєнню, з подальшою дільбою території. Активною колонізації можна дати характеристику у вигляді точки відліку у створенні африканського стилю в сфері між національної культури.

Під африканським стилем мається на увазі дві великі групи у вигляді:

  • етнічного спрямування;
  • колоніального.

Етнічний стиль має багато подібностей з автентичним інтер’єром африканського житла. Багато африканців живуть досить розкішно, маючи всі умови для комфортного проживання, тому навряд чи на зміну комфортабельним квартирах віддадуть перевагу глинобитне житло.

Колоніальний стиль має на увазі під собою квінтесенцію, африканського і європейського напрямку. На популяризацію напрямку вплинули культурні основоположники таких стилів як модернізм, кубізм, абстракціонізм. Багато художників оспівували Африку як територію, де присутній міцний зв’язок з природою. Африканський стиль привабливий своєю простотою і колоритом, що багато в чому приваблювало художників нової епохи.

Особливості стилю

Африканський стиль в інтер’єрі володіє багатьма особливостями, яких необхідно дотримуватися при оформленні житла. На африканських землях проживають різні народи, і для кожного характерно поважати свою культуру і традиції. Для того щоб оформити африканський інтер’єр, важливо визначитися з оптимальним напрямком. Можуть по максимуму повторюватися основні риси при внутрішньому облаштуванні приміщення або використовуватися певні етно елементи при створенні сучасного дизайну.

Кімната в африканському стилі відповідає динамічному, колоритному, контрастному, енергійному і самобутнього формату. Також даний напрямок поєднує в собі головні риси мінімалізму, грубих фактур, простих форм і декору. Відмінними рисами виступають природні види матеріалів і квітів.

Африканський стиль в архітектурі

Використовувані види матеріалів для будівництва завжди змінювалися, чому сприяли географічні та кліматичні особливості. Також на даний момент впливала і культура колонізаторів, які були владними над тими чи іншими територіями. Для будівництва хатин в північних і центральних регіонах аборигенами використовувалася бруд і солома. А південні і східні жителі зводили свої будинки з деревини та каміння.

Характерно збереження тенденції для всіх континентів у вигляді оформлення приземкуватих, зрідка двоповерхових, щільно прилеглих один до одного житлових будинків. Для об’єктів громадського призначення у вигляді гробниць, церков, амфітеатрів, замків, романських Храмов властиві величезні габарити і розміщення на великогабаритних площах, що є відмінною рисою англійського напрямку.

Приземкуваті будівлі в африканському виконанні – це повна протилежність об’єктів в готичному стилі. Якщо враховувати думку сучасного суспільства, то архітектурних елементів, підкресленим з Африки, характерна непрактичність і певна брутальність. Але, тим не менш, така архітектура яскрава, кричуща, самобутня й оригінальна.

Оформлення інтер’єру в африканському стилі

Тільки яскравому конструктору під силу погодитися з оформленням свого житла відповідно до стандартів африканської культури. Так як для архаїчного стилю характерно особлива незвичність. Сучасними дизайнерами використовуються комбінації африканського та інших сучасних стилів, що сприяє згладжування демонстративної експресивності і допомагає створити інтер’єр в африканському стилі.

Кольорові рішення

Африканський інтер’єр завжди має на увазі під собою використання натуральних кольорових гам. Місцеве населення ніколи не докладали зусиль для внесення нових фарб у інтер’єрні кольору. Строкате виконання в африканській тематиці притаманне лише одязі, основна маса якої була привезена з розвинених країн. Колірна гамма інтер’єрів включає в себе чотири стихії у вигляді води, землі, повітря і вогню. В якості базових квітів виступають вохристий, теракотовий, шоколадний, цегляний, пісочний, горіховий, кава з молоком, бурий кольори. В якості додаткових фарб використовують чорний, червоний і іноді сірий колір, які змішують з синім і зеленим для створення характерних розлучень. Сині та зелені кольори використовують як яскраві акценти при оформленні інтер’єрів.

Освітлення

Для оформлення житла в африканському стилі доречно використовувати колір м’якого і розсіяного типу. В якості ідеального варіанту підійдуть свічки і лампочки, які надійно захищають плафони, виконані у жовтому або помаранчевому кольорі. Для оформлення стельової зони перевагу віддають лаконічним люстр, де основою виступають прості матеріали. Особливий акцент робиться на додатковому і декоративному освітленні. Для оформлення стін використовують парні бра. В якості додаткових елементів освітлення використовуються світильники витягнутих форум, які розміщуються на столах або підлозі.

Види матеріалів

Для створюваного інтер’єру не характерно використання таких матеріалів як скло, залізо і пластик. Всі використовувані види матеріалів повинні бути натурального походження, переважно оброблені ручним способом.

Основні види матеріалів, що використовуються для створення автентичного ідеалу:

  • солома. Даний матеріал є основою кошиків і циновок, виконаних в грубому плетінні. Солома добре гармонує з елементами у вигляді бамбукових ролет і торшерів;
  • глина. Використання декоративного посуду в грубому випалюванні з наявністю яскравих геометричних зображень або символічних картин – це одна з основ африканського стилю. Елементи у вигляді глиняних Божек є обов’язковими, незважаючи на потворність з точки зору натуралізму;
  • деревина – матеріал, що володіє досить незначною довговічністю. Старовинні збереглися дерев’яні вироби мають термін життя близько 200 років. Для того щоб зробити акцент в інтер’єрі, можна придбати грубо обтесані табурети і фігурки, у яких не яскраво виражені риси;
  • камінь. Даний матеріал не застосовують для внутрішньої обробки, але використовують в якості основи для журнального столу або тумби.

Декор

Декоративним предметам характерно виконання величезної ролі при створенні інтер’єру в африканському стилі. Як додаткові деталі можна використовувати:

  • маски. Переважно для оформлення квартири вибирати вироби з добрими і виразними рисами. Для створення масок може використовуватися глина або дерево, а сама деталь прикрашатися різьбленням або розписом;
  • підлогові види шкір, де хорошим варіантом стане імітація штучного типу;
  • вази виступають у вигляді актуальних елементів в квартирах з африканською тематикою. В якості посуду можна використовувати тарілки з наявністю етнічних мотивів;
  • картини із зображенням диких тварин, африканським населенням ідеально доповнять інтер’єр. Також для оформлення африканського стилю перевагу можна віддати всіх можливих тематичним панно, стікерів та інших схожим елементів;
  • музичні види інструментів стануть чудовою прикрасою для вашого будинку;
  • можливе використання статуеток у вигляді тварин і людей;
  • в якості декоративних елементів для зберігання одягу можна використовувати плетені види скринь і страв.

Для оформлення власного будинку в африканському стилі потрібно створити яскраву обстановку і оригінальний і екзотичний дизайн, популярні для чорного континенту.

Меблі

При виборі меблів рекомендовано розглядати дерев’яні види елементів з наявністю грубо оброблених поверхонь. Можливе використання табуретів, скринь для зберігання речей, низьких столиків. Що відносно кольору меблів – ідеальними варіантами стануть темні і коричневі відтінки. В якості оббивки для м’яких меблів використовують звірині принти, які імітують шкуру африканських звірів. При виборі шкіряних поверхонь перевагу необхідно віддавати фактурами, схожим з імітацією крокодилів, змій, бегемотів.

Текстиль

В якості основного прикраси для африканських будинків використовують текстиль. Для оформлення статі можна використовувати довгі доріжки з наявністю поперечних ліній, в основному виконаних в різноманітних яскравих кольорах. Для великих кімнат можна вибирати килими з коротким ворсом або вироби з імітацією солом’яною текстури.

Основою фіранок виступають грубі і однотонні тканинні матеріали. Можливе використання рулонних штор з бамбука.

Оформлення стін

Стіни автентичних інтер’єрів в основному виконані з глиняного матеріалу. Поверхні можуть бути пофарбовані у світлі кольори, для оформлення часто використовується венеціанська штукатурка, оригінальні види шпалер або рішення, які виходять при використанні шпаклівки.

Підлога

Як матеріали для оформлення підлоги в сучасних квартирах використовується керамічна плитка та паркетні дошки. Також можлива кладка кахлю. Як підлогових покриттів використовують темні відтінки у вигляді бурого, червоного, шоколадного і темно-коричневого.

Стеля

У бюджетному житло присутній стелю, покритий штукатуркою. При дозволяє висоті можливе використання декоративних балок з темного дерева. Конструкція буде ідеально поєднуватися зі світлими кольорами штукатурки і сприяє наданню особливого шарму в приміщенні. Конструкції у вигляді стильних глянцевих натяжних стель або каркасних виробів обшитих гіпсокартоном використовують для екліптичних інтер’єрів. Тут же використовують декоративне освітлення, щоб зробити особливий акцент на рельєфі стін.